Makpress.mk

Еден од нашите најдобри фудбалери Горан Пандев, повторно, како и во старите добри времиња ја затресе мрежата на Јувентус поставувајќи го конечниот резултат на ...
сите 80 | | | веќе видена

Уште еден македонскиот напаѓач, од италијанското Калчо, потврди дека е во одлична форма. Илија Несторовски беше стрелец на два гола, а асистираше и при ...
сите 22 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател на нашата држава Стево Пендаровски по посетата на Охрид, попладнево се сретна и со граѓаните во Кичево. На средбите со ...
сите 102 | | | веќе видена

Задничкиот кандидат за претседател на нашата држава, Стево Пендаровски денес беше во посета на Охрид. На трбинина со охриѓани Пендаровски го посочи успехот на ...
сите 94 | | | веќе видена

Посебно задоволство ми е што сум денеска меѓу охриѓани и што се наоѓам во Охрид кој бил отсекогаш и денеска е духовен, цивилизациски и историски центар на ...
сите 94 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Република Македонија проф. д-р Гордана Силјановска Давкова денес оствари средба со граѓаните од Општини Вевчани и Струга. Од ...
сите 243 | | | веќе видена

Полицијата трага по двајца малолетници, 14-годишно девојче и 15-годишно момче кои биле во љубовна врска и побегнале од дома, бидејќи родителите им бранеле да ...
сите 67 | | | веќе видена

Меѓународната асоцијација на кинематографи ИМАГО во присуство на светски познати имиња од филмската сцена, на Интернационалниот фестивал на филмската камера ...
сите 12 | | | веќе видена

Податоците од црните кутии на Боинг 737 Макс 8 на Етиопиан ерјалнс, што се урна во Етиопија пред една недела покажуваат „јасна сличност” со падот на ...
сите 181 | | | веќе видена

Сува трева гори на потегот меѓу селата Нерези и Крушопек на падините на Водно, информира за МИА командантот на Противпожарната бригада на Град Скопје, Владимир ...
сите 200 | | | веќе видена

next