Makpress.mk

Почеток на седницата во вторник напладне и гласање во среда навечер ќе биде предлогот на претседателот на грчкиот Парламент Никос Вуцис на утрешниот состанок ...
сите 717 | | | веќе видена

Филип Лазаров одигра солиден натпревар против Бахреин, кој репрезентацијата на Македонија го доби со 28-23 во „Олимпик хале“ во Минхен попладнево, а по мечот ...
сите 123 | | | веќе видена

Промената на уставното име беше најголема инспирација за вевчанските василичари, кои попладнево продефилираа низ вевчанските улици на годинашниот Вевчански ...
сите 89 | | | веќе видена

Капитенот на ракометната репрезентација на Македонија, Кире Лазаров по победата над Бахреин попладнево со 28-23 изрази задоволство од победата но додаде дека ...
сите 123 | | | веќе видена

Премиерот Заев согласно очекувањата избега од избори затоа што кажа уште едно друго решение, дека не би биле во корист на економијата и реформите на Република ...
сите 48 | | | веќе видена

Ова е прв случај во светот и воопшто во историјата каде што една власт целиот пораз и целото предавство го претставува и го слави како најголем успех за нив, ...
сите 11 | | | веќе видена

Македонската ракометна репрезентација ја оствари втората победа на Светското првенство и ја оправда фаворитската улога против аутсајдерот во групата „Б“ – ...
сите 123 | | | веќе видена

Најголема демагогија и срам за државата е кога однародените Зоран Заев, Никола Димитров или Радмила Шекеринска стојат пред табла на која пишува Влада на ...
сите 53 | | | веќе видена

Рустем Мустафа, еден од командантите на поранешната Ослободителна војска на Косово (ОВК), кој денеска отпатува за Хаг, каде што е седиштето на Специјалниот суд ...
сите 31 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека денеска до 10:00 часот на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје се хоспитализирани уште две ...
сите 234 | | | веќе видена

Денеска е ден за сатира, за смеење и малку да се пошегуваме за да најдеме некое друго значење на она со што се занимаваме и го правиме секој ден. Ова го ...
сите 89 | | | веќе видена

Во САД нерелигиозните се речиси една четвртина од населението, а во изминатите 10 години, нивниот број надмина број на католици, верници од протестантски цркви ...
сите 9 | | | веќе видена

next