Makpress.mk

Во дворот на манастирскиот комплекс св.Јоаким Осоговски во Крива Паланка денеска со утрена богослужба и света литургија се одбележа големиот христијански ...
сите 47 | | | веќе видена

Во рамките на акцијата „Лето за Македонија“ од Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ бевме во градот Охрид. Целта на нашата посета беше да разговараме со граѓаните ...
сите 166 | | | веќе видена

На 30 септември нема губитници, на 30 септември победува Република Македонија, победуваат граѓаните, добиваат одржлив мир, стабилност, безбедност, членство во ...
сите 93 | | | веќе видена

Делегација од Управата за заштита на културното наследство, предводена од директорката Елеонора Петрова - Митевска, присуствуваше на богослужба по повод ...
сите 17 | | | веќе видена

Швајцарскиот репрезентативец Џердан Шаќири, роден во Гњилане, може да го пропушти мечот против Црвена Ѕвезда во Белград во натпревар од групата „Ц“ од Лигата ...
сите 36 | | | веќе видена

Грција ќе го ратификува Договорот од Преспа, почитувајќи го својот партнер, но и своите меѓународни обврски, вели портпаролот на грчката Влада и министер без ...
сите 79 | | | веќе видена

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги ги потсетува радиодифузерите дека резултати од испитувања на јавното мислење во врска со референдумот може ...
сите 41 | | | веќе видена

Заменик-министерот за надворешни работи Андреј Жерновски денеска се сретна со специјалниот претставник на ОН во Македонија, Лујза Винтон. Како што соопшти МНР, ...
сите 69 | | | веќе видена

next