Makpress.mk

Французинот Алекси Пинтуро го освои последниот велеслалом за сезоната во Светскиот куп во ски-алпски дисциплини во Солдеу (Андора). Пинтуро заврши со вкупно ...
сите 38 | | | веќе видена

По околу два часа тензии пред Парламентот во Тирана, во обид демонстрантите да влезат во зградата, фрлајќи тврди предмети врз полицајците, употреба на солзавец ...
сите 95 | | | веќе видена

Во организација на Агенција за промоција и поддршка на туризмот и на меѓународниот саем за туризам „Place2Go”, Република Македонија е прва земја партнер на ...
сите 25 | | | веќе видена

Светската шампионка Микаeлa Шифрин (САД) го освои последниот слалом сезонава во Светскиот куп во ски-алпски дисциплини во Солдеу (Андора). 24-годишната Шифрин ...
сите 38 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Република Македонија проф. д-р Гордана Силјановска Давкова денес беше на настан кој што се одржа во Хотел „Холидеј Ин“. Слоганот ...
сите 154 | | | веќе видена

Поранешниот директор на БЈБ, Митко Чавков кој вчера беше осуден на 18 години затворска казна за собраниските инциденти од 27 април, се огласи на „Фејсбук“. ...
сите 217 | | | веќе видена

По елиминацијата од Лигата на Шампионите проблемите во Атлетико Мадрид се зголемиле. Весникот „АС“ пишува дека во клубот имало сериозен скандал помеѓу член на ...
сите 16 | | | веќе видена

Петре Шилегов го доведува во опасност здравјето на сите Скопјани, жители на Скопје и околината. Петре Шилегов се врзува со сомнителни бизнисмени од Хрватска за ...
сите 63 | | | веќе видена

next