Makpress.mk

Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ при Ѓорче Петров преку советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ денеска поднесе барање за ...
сите 12 | | | веќе видена

Законско регулирање на менторството на работното место, потреба од изготвување на стандард кој воедно ќе биде и водич при имплементација на менторската врска, ...
сите 10 | | | веќе видена

Ситуацијата со ниското ниво на водата во Охридското Езеро засега не е алармантна, но повторно укажува на проблемот околу стопанисувањето со водата од басенот и ...
сите 12 | | | веќе видена

Пратениците од крилото на „БЕСА” на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија. ...
сите 47 | | | веќе видена

Поранешниот министер за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас во интервју за грчкото радио „Њуз247“ рече дека во грчкиот парламент оостои мнозинство и за ...
сите 84 | | | веќе видена

Мислам дека од двете светски војни, но, исто така, од времето на Студената војна, научивме колку се важни трансатлантските односи и затоа мораме да се грижиме ...
сите 17 | | | веќе видена

Европскиот Ромски институт за уметност и култура (ЕРИАК) ќе се залага за поблиска соработка меѓу ромските и неромските чинители во уметноста и на културната ...
сите 4 | | | веќе видена

Македонското здружение за заштита при работа во соработка со Организацијата на работодавачи на Македонија и Сојузот на синдикати на Македонија денеска и утре ...
сите 12 | | | веќе видена

Собранието денеска на продолжение на 65. седница ја заокружи расправата за Предлог законот за отпишување на камати за наплата на долгови кои произлегуваат од ...
сите 44 | | | веќе видена

next