Државите од ЕУ можат независно, индивидуално да преговараат за набавка на вакцини што не се вклучени во европската стратегија за имунизација, изјави денеска ...
сите 111 | | | веќе видена

Европската комисија ќе побара објаснување од американската компанија „Фајзер“, поради тоа што испораката на вакцини против коронавирусот повторно се одложува, ...
сите 388 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, денеска, oствари разговор преку видео-врска со Карменца Харамиљо Гутиерез, новоименувана амбасадорка на Република Колумбија за ...
сите 103 | | | веќе видена

Граѓаните на земјава се поделени околу прашањата дали би се вакцинирале против Ковид-19 и дали сметаат дека заканата од коронавирусот е претерана, покажуваат ...
сите 21 | | | веќе видена

На конкурсот за избор на национален претставник за меѓународната награда „Балканика 2020“, годинава до организаторот, издавачката куќа „Магор“, пристигнаа осум ...
сите 11 | | | веќе видена

Водечкиот германски вирусолог Кристијан Дростен, за разлика од многумина, очекува епидемиолошката состојба да се подобри дури наесен. Во интервју за ...
сите 167 | | | веќе видена

За сите оние кои во Грција ќе пристигнат на било кој начин и од било која земја, задолжителен е седумдневен домашен карантин, согласно министерската одлука од ...
сите 133 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика испратило барање до приватните и државните старски домови, како и до Специјалниот Заводот Демир Капија, Заводот за ...
сите 352 | | | веќе видена

Сите услуги да се од една точка и граѓаните да можат со неколку клика да ја добијат услугата која им треба, воедно, да се работи на тоа граѓаните да добијат ...
сите 62 | | | веќе видена

Градскиот автобуски превоз во Тетово ќе чини 20 денари, а ќе има пет категории на месечни и годишни билети, најави претседателот на Советот на општината Беким ...
сите 5 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и вршителот на должност во Амбасадата на Државата Катар, шеик Јасим бин Хамад Ал-Тани на денешната работна ...
сите 103 | | | веќе видена

Градоначалникот на Валандово Перо Костадинов го потпиша договорот за јавно партнерство со чешката компанија „ИЦС Системи”, која преку својата подружница во ...
сите 6 | | | веќе видена

Консултативната работна група, формирана да го надгледува процесот и да дава предлози за подобрување на пристапот до квалитетни услуги за ран детски развој, ...
сите 62 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски и амбасадорот на Народна Република Кина во Република Македонија, Џанг Ѕуо на денешната средба го реафирмирале ставот дека ...
сите 103 | | | веќе видена

next