Makpress.mk

На 16-та конференција на претседатели на парламенти на Јадранско-јонската иницијатива што вчера и завчера се одржа во Будва, Црна Гора, претседателите усвоија ...
сите 48 | | | веќе видена

Кошаркарите на Сакраменто Кингс беа поразени од Бруклин Нетс со 123: 121 пред домашните навивачи. Избраниците на Дејв Јејгер имаа дури 28 поени предност во ...
сите 91 | | | веќе видена

Њујоршката полиција го уапси Џејми Монтемарано (43) поради пишување графити во чест на американскиот претседател Доналд Трамп на главната железничка станица во ...
сите 95 | | | веќе видена

На регионалниот пат Неготино – Лакавица од утре ќе се реконструира мостот на Вардар кај село Пепелиште, поради што сообраќајот ќе се пренасочува по земјаниот ...
сите 56 | | | веќе видена

На Претседателските избори 2019 година, своето право на глас во странство ќе можат да го остварат вкупно 1.782 граѓани во 32 Дипломатско – конзуларни ...
сите 67 | | | веќе видена

Работните групи на власта и опозицијата в петок треба повторно да се состанат во нов обид да се постигне согласност околу предлог-законот за Јавното ...
сите 165 | | | веќе видена

Жозе Мурињо откри пред „Беин Спортс“ дека ќе се врати во тренерската професија во текот на летото. Тој рече дека има идеја за тоа во кој клуб сака да работи, и ...
сите 33 | | | веќе видена

Земјотрес со интензитет од 6,2 степена според скалата на Рихтер е регистриран утрово во западниот дел на Турција, соопшти Европскиот медитерански сеизмички ...
сите 41 | | | веќе видена

„Предизвици на компаниите за изнаоѓање на квалитетна работна сила во модерното време“ е тема на форумот што денеска ќе се одржи во Скопје. На форумот ќе се ...
сите 32 | | | веќе видена

next