Makpress.mk

Социјалните мрежи станаа расадник на екстремизмот кој се користи за поткопување на демократијата, заклучи експертска група во Давос и повика на реформи што ќе ...
сите 4 | | | веќе видена

Големи притисоци во секојдневното живеење, политичките „расцепувања“ во поларитетните ситуации (едни на една, други на друга страна), одливот на младите во ...
сите 7 | | | веќе видена

Амбасадорот на Соединетите Американски Држави во Германија и специјален пратеник на претседателот Доналд Трамп за дијалогот меѓу Косово и Србија Ричард Гренел, ...
сите 97 | | | веќе видена

Со проекција на филмот „Тајната на дрвјата“ од Лик Жаке, амбасадите на Франција и на Германија вечер во Скопје ќе потсетат на Елисејскиот договор, склучен пред ...
сите 16 | | | веќе видена

Работните групи на власта и на опозицијата за законот за јавно обвинителство ќе имаат средба до крајот на неделава, до кога и стручните тимови на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 399 | | | веќе видена

Амбасадорот на Соединетите Американски Држави во Германија и специјален пратеник на претседателот Доналд Трамп за дијалогот меѓу Косово и Србија, Ричард Гренел ...
сите 97 | | | веќе видена

Центарот за истражувачко новинарство СКУП заедно со Институтот за човекови права и Центар за развој на медиумите на заедниците МЕДИУМ денеска ја организираат ...
сите 6 | | | веќе видена

next