Makpress.mk

Американскиот државен секретар Мајк Помпео во телефонски разговор со саудискиот престолонаследник Мохамед бин Салман изјави дека Ријад треба да побара ...
сите 115 | | | веќе видена

Најмалку седуммина Палестинци, меѓу кои и локален командант на Хамас и еден израелски војник, се убиени во вчерашните судири во јужниот дел на Појасот Газа, ...
сите 87 | | | веќе видена

Комисијата за уставни прашања работејќи викендот што измина со усвојување на четвртиот нацрт амандман ја заврши расправата по нацрт амандмани на Уставот и се ...
сите 236 | | | веќе видена

Институтот за комуникациски студии (ИКС) од денеска до 18-ти овој месец ја одбележува Неделата против лажни вести. Целта е да поттикнат критичко размислување и ...
сите 44 | | | веќе видена

Изменетата државна каса викендот доби поддршка од пратениците.По тридневна расправа дополнетиот предлог ребаланс на Буџетот со 53 гласа „за“ беше прифатен од ...
сите 121 | | | веќе видена

Од иницијативата „Го Сакам Водно“ на својата фејсбук страница ја прашаа Владата на Република Македонија дали имаат добиено согласност и мислење од Армијата на ...
сите 2 | | | веќе видена

next