Makpress.mk

Во желудникот на угинат кит пронајден на Филипините, биле најдени 40 килограми пластични кеси, соопшти Музејот во кој се изложуваат животински коски во близина ...
сите 40 | | | веќе видена

Низа помали британски компании го префрлаат своето работење на четиридневна работна недела поради се поприсутната идеја дека скратената работна недела ја ...
сите 23 | | | веќе видена

Издавачката куќа „Или-или“ вечер од 20 часот во „Менада“ ќе го промовира „Утеха на голите“- третиот роман на Давор Стојановски, чиј претходен роман „Собирачи ...
сите 11 | | | веќе видена

Раководителката на Македонскиот центар на ИТИ (Интернационален театарски институт) Иванка Апостолова Баскар од денеска до 22 март ќе учествува на Меѓународниот ...
сите 5 | | | веќе видена

Министерството за образование и наука достави укажување до сите основни и средни училишта да бидат особено внимателни кога избираат туристички оператори кои ќе ...
сите 56 | | | веќе видена

Градот Скопје ги известува граѓаните дека од утре (20.03.2019 година, среда) од 7 часот целосно ќе биде затворен за сообраќај делот од булеварот Христијан ...
сите 29 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев својата работна посета на Брисел денеска ја започна со средба со потпретседателката на Европската ...
сите 114 | | | веќе видена

Клучната порака и лекцијата од тримесечните протести е дека Вучиќ може да падне само ако е притиснат. Преку институциите, ние повеќе не можеме ништо повеќе да ...
сите 47 | | | веќе видена

Претседателот Ѓорге Иванов денеска ги одликуваше со Медал за заслуги за Македонија истакнатите научни работници, лингвисти и македонисти, Волф Ошлис, Виктор ...
сите 22 | | | веќе видена

Во сите јавни здравствени установи има доволно реагенси, а сите директори на ЈЗУ беа задолжени да ги обезбедат со цел непречено да функционираат лабораториите ...
сите 94 | | | веќе видена

Преку проектот „Кругот на адреналинот – развој на авантуристички туризам во Крушево“ финансиран од ЕУ преку програмата ИПА 2, во тек е обележувањето на патеки ...
сите 3 | | | веќе видена

next