Во близина на Дебар се наоѓа кристалната пештера, со каква во светов, освен Македонија може да се пофали само Мескико, пишува во објавата на страницата на ...
| | веќе видена

 Ирина и Никола запалиле огинче, врзале хамок, наздравиле со чаша вино на зајдисонце и велат дека на Козјак го имале највкусниот оброк во животот. За
| | веќе видена

Од почетокот на коронавирусот, помалите компании се соочија со безброј предизвици, од зголемување на производствените трошоци до регулаторни ограничувања, каде ...
сите 2 | | | веќе видена

Нучниците предупредуваат дека овој нов вид на црв кој се појавил е исклучително опасен. Иако изгледа сосема безопасно, овој црв може да предизвика менингитис и ...
| | веќе видена

 Првичната состојба на одредени, популарни производи кои ги гледаме по полиците во маркетите не е ни од близу онаква каква што сте ја замислувале. Колку од ...
| | веќе видена

Левица се сефтосаа со глуп и непотребен ПР: Може ли една факинг канта да се стави без пингање луѓе ЗАСЛУЖНИ за кантата? п.с. Ќе има ли и предлог Велес да почне ...
| | веќе видена

Во балканскиот фолклор, но и култура на живеење постојат неколку различни верувања што се сметаат за суеверија. Сигурно сте слушнале коментар „Не ја оставај ...
сите 2 | | | веќе видена

 „Обама се пензионираше на 55 години, а Трамп започна на 70 години. Секој на овој свет работи во својата временска зона... Опушти се. Не доцниш.“ На ...
сите 3 | | | веќе видена

 Иако „паѓа“ веќе 800 години, експертите тврдат дека кривата кула во Пиза дефинитивно ќе издржи уште барем 200 години, што значи имате доволно време да ја ...
| | веќе видена

10 минутна видео снимка од протестите наречени „Заедно за слобода“ по повод најавата за затегнувањее на рестриктивните ковид мерки (задолжителни маски за сите ...
| | веќе видена

Ѕвездите на филмот „Хари Потер“, Ема Вотсон, Даниел Редклиф и Руперт Грин, ќе се обединат за 20 години од излегувањето на првиот филм „Каменот на мудроста“. ...
сите 3 | | | веќе видена

Меита Ракичевиќ, некогаш позната водителка денес се повеќе изнандува на социјалните мрежи. Новите фотографии на кој е во долна облка, приличн садо-мазо, па ...
| | веќе видена

Запознајте го најбогатото расно куче во светот, за кое се грижи посебен тим на луѓе, поседува приватен авион, но и готвач кој му готви посебни јадења. Но, ова ...
сите 2 | | | веќе видена

next