Пословици и поговорки од Сетина и Попадија Извади си ги очите. И ѕидот има уши. Итар е, ама без ум. Има пари, ама чуму му се. Јади пи, легни спи. Јаде како ...
сите 2 | | | веќе видена

Пејачката Ивона Јовановиќ од Куманово изнервирана од однесувањето на нејзините сограѓани преку својот Фејсбук профил им се обрати на сограѓаните, кои како што ...
сите 2 | | | веќе видена

 Граѓаните се придржуваат кон препораките за домашна изолација, а доказ за тоа се фотографиите што ги направивме ова неделно попладне (05.04) во центарот на ...
сите 2 | | | веќе видена

 Некој очигледно знае како да си го направи времето дома интересно, а притоа да изнуди насмевка на секој што ќе помине покрај неговиот двор. Во овој период ...
сите 14 | | | веќе видена

 Се чини дека знаеме премногу факти за животот на Адолф Хитлер, но недоволно. Хитлер се смета за еден од најголемите негативци во човековата историја. Бизарен ...
сите 3 | | | веќе видена

Не го заклучил пасторот тоа туку така, туку фино објаснува дека „слушав и истражував научници“. Без нестручно да навлегуваме во неговата методологија (во рака ...
| | веќе видена

Еден хороскопски знак има подобри шанси од сите останати да стане позната личност. Спроведено е дури и истражување кое го потврдило тоа. Луѓето кои се родени ...
сите 3 | | | веќе видена

Сите жени сакаат да имаат слаби бутини, но не знаат дека дебелките бутки имаат своја предност! Ниедна жена нема да рече дека ги сака, особено преку лето им ...
сите 3 | | | веќе видена

Дизајнерите и креативците периодов низ социјалните мрежи постојано упатуваат разни пораки и актуелни информации, со цел да ја подигнат свеста и да имаат свој ...
сите 3 | | | веќе видена

Здравици 1. Два ангела летаа, по престоли госпоски, киски цвеќе китеа, рајски песни пееја: Алилуја, алилуја, Господи помилуј, повели напи се, Иване, помогол ти ...
сите 2 | | | веќе видена

Уметниците, како и oстанатите јавни личности се значаен дел во подигнувањето на свеста кај народот во овие тешки времиња на борба против корона вирусот.Но ...
сите 2 | | | веќе видена

На телевизиска настава, наставничката ги потсетува децата на скалата и ја отпејува, ама така фалш што корона на чекан и наковална се фаќа. Но, за зналци, не се ...
сите 3 | | | веќе видена

next