Макфакс

Министерот Оливер Спасовски на денешното отворање на Канцеларијата за превенција во рамки на Полициската станица Гази Баба рече дека тоа е уште еден доказ за ...
сите 21 | | | веќе видена

Највисокиот суд во Романија одобри денеска референдум што би можел да го промени уставот со цел експлицитно да биде наведено дека бракот е заедница помеѓу маж ...
сите 16 | | | веќе видена

Порано се сметало дека „еден аспирин на ден го чува здравјето”, но најновите истражувања покажуваат дека овој магичен лек и не е толку здрав како што претходно ...
сите 13 | | | веќе видена

Заменик-претседателката во Владата и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска, денеска на заедничката прес-конференција со секретарот за одбрана на САД, Џејмс ...
сите 254 | | | веќе видена

Секретарот за одбрана на Соединетите американски држави Џејмс Матис кој денеска ја посети земјава, во своето обраќање пред новинарите и македонската јавност се ...
сите 254 | | | веќе видена

Спасовски и функционерите од МВР кои се фотографираа со убиецот мора да понесат одговорност, изјави денеска на прес-конференција Орце Ѓорѓиевски, член на ИК на ...
сите 157 | | | веќе видена

Амбасадорот Клеменс Која од Австрија, назначен од италијанското претседателство со ОБСЕ за шеф на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, стапи на должност денес. Тој ја ...
сите 59 | | | веќе видена

Од Министерството за внатрешни работи излегоа со официјално соопштение во врска со случајот со актерката Ирена Ристиќ во кое се вели дека синоќа околу еден ...
сите 72 | | | веќе видена

Македонија останува стабилен стратешки партнер на САД, истакна претседателот Ѓорге Иванов на средбата со секретарот за одбрана на Соединетите Американски ...
сите 254 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески, изврши увид во изградбата на автопатот Миладиновци – Штип, при што истакна дека се очекува до средината на ...
сите 20 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје почна истрага постапка против едно лице за неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или ...
сите 30 | | | веќе видена

Подготовките за седмиот „Самит 100“ за бизнис-лидери од регионот, што ќе се одржи на 1 и 2 октомври во Белград, се во полн ек. Своето учество на еден од ...
сите 11 | | | веќе видена

next