Макфакс

Повеќе мигранти беа повредени откако украле комбе со кое се обиделе да избегаат од црногорската полиција, но бегајќи од полицијата поради големата брзина со ...
сите 31 | | | веќе видена

За време на протестот пред домот на Сашо Василевски, додека Јанко Бачев му го доставуваше писмото со барањата, дојде до кратка караница. Бачев му се обрати на ...
сите 101 | | | веќе видена

Пратеникот Сашо Василевски за протестите пред неговиот дом вели дека се притисоци, а работата според него е премногу сериозна. Писмото кое демонстрантите му го ...
сите 101 | | | веќе видена

Четири годишно момче од Ирак загина во сообраќајна несреќа во Грција, откако комбе кое превезувало мигранти се судирло со камион. Во несреќата која се случи во ...
сите 31 | | | веќе видена

Пратеникот Љубен Арнаудов ги прими демонстрантите кои од Скопје патуваа до Охрид за да му достават писмо, кое како што велат, содржи барање за тој да не гласа ...
сите 101 | | | веќе видена

Доцна попладнево во Собранието на Република Македонија на комиската расправа на Комисијата за уставни прашања беше усвоен и третиот предлог-амандман на Уставот ...
сите 162 | | | веќе видена

Пензионираниот полковник на австриската армија обвинет дека работел како руски шпион е уапсен, објавија обвинителите. Тој е уапсен под сомневање дека би може ...
сите 48 | | | веќе видена

Полицијата во Барселона денеска кратко се судри со сепаратистите од Каталонија кои демонстрираат против митинзите организирани од шпанските национални ...
сите 6 | | | веќе видена

Градоначалниката на Рим, Вирџинија Реџи, денеска беше ослободена од обвиненијата за лажно сведочење пред судот, поврзана со вработување на пријател во ...
сите 10 | | | веќе видена

Кнут Флекенштајн, германскиот пратеник во Европскиот парламент, вели дека Белград и Приштина „мора да најдат решение меѓусебе” и дека Европската унија „не сака ...
сите 52 | | | веќе видена

Градот Скопје реагира на денешната пред конференција на советничката во Советот на Град Скопје од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Ирена Попова. Град Скопје ги негира ...
сите 68 | | | веќе видена

Албанските власти забранија влез во земјата за 52-ца Грци обвинети за „екстремистичко однесување” на погребот на убиениот Грк. А соседните медиуми пишуваат ...
сите 63 | | | веќе видена

Првиот домашен меч на Лестер сити по трагичната смрт на нивниот претседател Вичаи Шриваданапрада, за жал не помина со победа на „лисиците“, кои одиграа само ...
сите 15 | | | веќе видена

Денеска Србија одржа големи воени вежби по повод 100 години од крајот на Првата светска војна, објави АП, велејќи дека тоа е покажување сила за време на ...
сите 3 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган изјави дека официјалните претставници од Саудиска Арабија, САД, Германија, Франција и Велика Британија ги слушаат ...
сите 92 | | | веќе видена

next