Макфакс

Градоначалникот Петре Шилегов и директорот на Македонски пошти, Ејуп Рустеми денеска одржаа прес-конференција во бифето на Филхармонија – Парк Ибни Пајко, на ...
сите 23 | | | веќе видена

Лидерот на шпанската десничарска партија „Сиудаданос“, Алберто Ривера, поднесе оставка по неуспехот што го доживеа партијата на предвремените избори. ...
сите 31 | | | веќе видена

Холандија е должна активно да се обиде да ги врати децата на холандски жени кои пристапиле во Исламска држава во Сирија, пресуди денес судот во Хаг, а пренесе ...
сите 72 | | | веќе видена

Државниот инспекторат за животна средина го забрани работењето на компанијата што учествуваше во загадувањето на воздухот во Кочани. Инпекторатот на 8 ноември ...
сите 71 | | | веќе видена

Договарањето на нов изборен модел на неколку месеци пред изборите е несериозно, непрофесионално и тоа не треба да го правиме, изјави генералниот секретар на ...
сите 107 | | | веќе видена

Македонската репрезентација денеска ги започнува подготовките за последните два квалификациски натпревари од циклусот квалификации за пласман на ЕП 2020. ...
сите 225 | | | веќе видена

Германскиот министер за надворешни работи, Хајко Мас, во среда (13 ноември) ќе престојува во работна посета на земјава, во чии рамки ќе се сретне со шефот на ...
сите 1090 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев и министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска се сретнаа со делегација на Сојузот на здруженијата на ...
сите 120 | | | веќе видена

Приходите кои можеле да се приберат од прогресивното оданочување и повисоката стапка на личен доход се помали за 51,2 проценти во однос на потенцијалот, ...
сите 48 | | | веќе видена

„Му се извинувам и на премиерот и на сите загрозени таа вечер во Собранието на 27 април 2017 година. Бев изманипулиран, сите знаеме како се најдовме таму. Јас ...
сите 28 | | | веќе видена

Винил хлоридот, една од најопасните материи се чува на специјална температура, под 20 степени затоа што е лесно запалива. Има физичко обезбедување на ...
сите 250 | | | веќе видена

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски, на денешната прес конференција се осврна на последната мерка што МИОА во координација ...
сите 70 | | | веќе видена

Франција до крајот на годината ќе го ратификува Протоколот за членството во НАТО, изјави францускиот амбасадор, Кристијан Тимоние. Тој одговарајќи на ...
сите 465 | | | веќе видена

next