Макфакс

Во тек на СП во ракомет во Германија и Данска поддршка за македонските ракометари дојде и од маестро Симон Трпчевски. Тој од Њујорк, каде е на светска турнеја ...
сите 14 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, денеска изјави дека е завршен увидот на инспекторите од МАЛМЕД во сите места каде што беа детектирани МРП-вакцини со ...
сите 92 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска во Поградец, Албанија, оствари работна средба со албанскиот колега, Сандер Лешај. Како што информираат ...
сите 70 | | | веќе видена

Цигари, влажни марамици, миризливи свеќи, корпа за печење мафини, решо, дрвени лажици, чајник, се дел од работите кои општината Арачиново ги купувала со ...
сите 12 | | | веќе видена

Почна седницата во грчкиот парламент на чии дневен ред е расправа за недоверба на владата, за што утре се очекува и гласање. Грчкиот премиер, Алексис Ципрас ...
сите 561 | | | веќе видена

Алкохолот некогаш се користел за медицински цели, но луѓето почнаа да го злоупотребуваат со текот на времето, и како резултат на тоа се појавија многу ...
сите 9 | | | веќе видена

На почетокот на годината Министерството за култура унапреди 20 службеници во разни сектори, а се поздрави со советникот и креатор на Националната стратегија за ...
сите 6 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против претседателот на Собранието, Талат Џафери, против директорот на „Службен весник“, но и против сите за кои ќе биде ...
сите 66 | | | веќе видена

next