Макфакс

Ликовите од книгите на Харуки Мураками емоциите ги гледаат во бои и ги слушаат во звуците на Битлси, Шостакович, Сара Вон и преку илјадници други фолк, поп, ...
сите 2 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека работното време во организациските единици на Министерството и на подрачните единици на Одделот ...
сите 36 | | | веќе видена

Според Комисијата за заразни болести и според надлежните институции, создадени се услови за одржување на предвремените парламентарни избори, секако со целосно ...
сите 403 | | | веќе видена

Кога многу европски земји ги укинуваат мерките за изолација поради пандемијата на коронавирусот, Шведска, која не се затвори како остатокот од континентот, ...
сите 313 | | | веќе видена

Бритни Спирс е на врвот на листата на весникот „Ролинг Стоун“ на најдобри дебитантски синглови на сите времиња. 38-годишната поп-sвезда, со нејзиниот хит од ...
сите 2 | | | веќе видена

Синдикатот за угостителство и туризам бара од Владата да им се овозможи бенефициран стаж, бидејќи, се изложени на физички напор и работат во секакви услови. ...
сите 69 | | | веќе видена

Вредноста на договорите за итните јавни набавки поврзани со заштита од коронавирусот надмина 3,2 милиони евра и досега се склучени 142 договори. Дури 71 % од ...
сите 23 | | | веќе видена

Од почетокот на епидемијата со Ковид-19 во земјата направени се 1.771 операции на хируршките клиники во комплексот „Мајка Тереза“, во Градската Општа болница ...
сите 19 | | | веќе видена

Оваа уредба на Владата претставува разумен одговор на забрзаниот развој на технологијата и дигитализацијата кои од корен го променија и унапредија ...
сите 62 | | | веќе видена

Од денеска се укинува домашната изолација, која беше задолжителна после државниот карантин, одлучи Владата. „Владата го прифати предлогот на Комисијата за ...
сите 93 | | | веќе видена

next