Макфакс

„Трајко Славевски, човекот кој со години ги аминуваше криминалните економски политики на Никола Груевски и гласен противник на зголемувањето на минималната ...
сите 14 | | | веќе видена

Британскиот премиер, Борис Џонсон изјави дека се извинува до членовите на неговата Конзервативна партија кои гласале за него поради ветувањето дека до 31 ...
сите 49 | | | веќе видена

Последниот денешен меч од 11. коло во англиската Премиер лига помеѓу Евертон и Тотенхем заврши 1:1, но мечот ќе остане забележан по хорор-повредата на Андре ...
сите 115 | | | веќе видена

Свингерски клуб во Германија бил евакуиран откако протекол јаглерод моноксид и двајца гости се онесвестиле. Ова се случило синоќа околу 21 часот во градот ...
сите 9 | | | веќе видена

Министерството за животна средина и просторно планирање и Државниот инспекторат за животна средина во врска со информациите за увоз, складирање и согорување на ...
сите 59 | | | веќе видена

Европскиот шампион Вардар ја прекина лошата низа од два порази во Лигата на шампионите, да се врати со убедлива 36:31 (19:17) победа над белорускиот Мешков ...
сите 150 | | | веќе видена

Македонските репрезентативци беа во главна улога во дуелот на двата тима од Серија А кои се под притисок, Џенова и Удинезе, за 3:1 победа на гостите на „Луиџи ...
сите 69 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ стигна до својата петта титула од Мастерсот во Париз, откако во финалето ја сопре одличната низа на младиот Канаѓанец, Денис Шаповалов, ...
сите 137 | | | веќе видена

Одлуката за замрзнување на прогресивниот данок е дневна политика во пресрет на изборите, оцени генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, одговарајќи на ...
сите 91 | | | веќе видена

next