Макфакс

При ископ на земја на улицата Бимбил Камен во Битола, вчера била откопана стара артилериска граната калибар 75 мм од Првата светска војна. Гранатата била ...
сите 15 | | | веќе видена

Од Државната изборна комисија информираат дека за сега само политичката партија Беса, која застана зад претседателскиот кандидат Блерим Река, доставила ...
сите 25 | | | веќе видена

Владата на Швајцарија ќе стави крај на задолжителното складирање резерви кафе бидејќи заклучи дека кафето повеќе не е од суштинско значење за човечковиот ...
сите 13 | | | веќе видена

Јас сум човек од село Муртино, не негувам вредности на култна личност, изјави ппремиерот Заев на прашањето дали е добро што партиски членови и функционери го ...
сите 8 | | | веќе видена

Патници на авиокомпанијата „Спирит ерлајнс“, чиј авион летал од Орландо за Њуарк во САД, за време на паувањето биле забавувани од една патничка која на ...
сите 12 | | | веќе видена

Според една нова анкета, комичарот Владимир Зеленски има поголеми шанси да победи на престојните претседателски избори во Украина. Анкетата спроведена од ...
сите 23 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје отвори постапка против едно 19-годишно лице, како и против тројца малолетници на возраст од 17 години, за кои постои ...
сите 88 | | | веќе видена

Финската полиција соопшти дека разбила голем синџир за трговија со кокаин во регионот Тампере, преку кој биле увезени 13 килограми кокаин од Холандија во ...
сите 22 | | | веќе видена

Судијата од скопска „двојка“, Нухи Рустеми, во образложението за повторената постапка кога им ја уважил тужбата на лидерот на ДУИ, Али Ахмети, и на поранешниот ...
сите 10 | | | веќе видена

Полицијата открила меѓународна криминална група, од која дел е и цариник од Деве Баир, која се обидела да шверцува поголема количина стаклена јагула, која е ...
сите 14 | | | веќе видена

Дигитализираниот опус од долгометражните играни филмови на Кирил Ценевски влезе во трка за меѓународната награда за најдобар ДВД-производ, што се доделува во ...
сите 5 | | | веќе видена

next