Макфакс

Стејт департментот фабрикува лажни вести против Русија на индустриско ниво, додека американскиот претседател, Доналд Трамп, се бори против лажните вести во ...
сите 44 | | | веќе видена

Продолжуваме со честитките кон власта за успешниот придонес кон европеизацијата на општинските администрации преку вработувања на семејствата и блиските на ...
сите 29 | | | веќе видена

Мораме да ја гарантираме безбедноста на граѓаните, доживеавме несигурност на границите и почувствувавме сомнеж кај граѓаните, изјави германската канцеларка, ...
сите 55 | | | веќе видена

Директорот на турската воена индустрија Исмаил Демир изјавил дека остануваат отворени вратите за меѓународните произведувачи на мотори за авиони, за учество во ...
сите 12 | | | веќе видена

Претседателката на Сојузот на стопански комори, Данела Арсовска, во панел-сесијата посветена на тема: „Развој на ЈИЕ: Инвестиции, трговија и перспективи“ во ...
сите 54 | | | веќе видена

Со врачување на 120 пакети со прехранбени продукти, облека и средства за хигиена, денеска се заокружи големата хуманитарна акција која Општина Карпош заедно со ...
сите 29 | | | веќе видена

Предизвик за Законот за Судски совет и Законот за судови е да се дефинираат основите за одговорност кај судиите, истакна министерката за правда, Рената ...
сите 15 | | | веќе видена

Преставниците на Европската народна партиja во Хелсинки се разочарани од претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, изјави реформаторот Петар Богојески, ...
сите 153 | | | веќе видена

Поранешниот член на ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Мијалков, кој неодамна беше исклучен од партијата, повторно упати отворено писмо до лидерот на партијата, Христијан ...
сите 153 | | | веќе видена

Со 10 гласа „за“ и 5 „против“, Комисијата за уставни прашања го усвои текстот на 33. нацрт-амандман. По ова, претседателот на Комисијата, Талат Џафери, отвори ...
сите 215 | | | веќе видена

Ние преку договорот сакаме да ја внесеме државата во ЕУ, а вашиот концепт е непознат, рече заменик-министерот за надворешни работи, Андреј Жерновски. Тој ја ...
сите 29 | | | веќе видена

next