Макфакс

Полицијата соопшти дека го пронашла убиецот на 24-годишниот скопјанец, Бурим Идризи, кој беше убиен пред две години, пред угостителски објект на улицата Џон ...
сите 18 | | | веќе видена

„Единствена Македонија изразува крајна изненаденост од марионетскиот премиер Зоран Заев и министерот во МВР Оливер Спасовски, кои повеќе од една година ...
сите 7 | | | веќе видена

Експремиерот Никола Груевски тајно во стан во Будимпешта се состанал со заменик-државен секретар за надворешни работи на Унгарија, објави унгарскиот портал ...
сите 25 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ, освен што шири невистини, нема ама баш никаков кредибилитет да зборува за попис бидејќи цели 11 години на власт партијата не успеа да организира ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот на Фудбалскиот сојуз на Србија (ФСС) Славиша Кокеза на вонредна прес конференција проговорил за катастрофалниот пораз од Украина (5:0). Кокеза им ...
сите 23 | | | веќе видена

Триесет и четири проекти на основни и средни училишта се наградени на „Предизвик за млади истражувачи 2“ во организација на Фондот за иновации и технолошки ...
сите 13 | | | веќе видена

Зоран Заев продолжува со практиката на трговија со највисоките национални и државни интереси и овој пат одлучи шверцерски да изготви закон за попис на кој што ...
сите 237 | | | веќе видена

Во тек е процесот за аплицирање за проектот „Еворпска младинска картичка“ со низа поволности за младите, преку кој тие ќе се приближат до европските услови и ...
сите 24 | | | веќе видена

next