Макфакс

По утрешната Конвенција во Струга, на која ВМРО-ДПМНЕ ќе го избере нивниот кандидат за претседателските избори, партијата ќе почне со интензивни средби по сите ...
сите 8 | | | веќе видена

Од 17:10 часот поради интензивни врнежи од снег е воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово – Дебар, соопшти АМСМ. ...
сите 46 | | | веќе видена

Северна Македонија e активен учесник во процесите за глобалната безбедност, истакна премиерот Зоран Заев, кој ја предводи владината делегација на Минхенската ...
сите 85 | | | веќе видена

Од Амбасадата на САД во Скопје попладнево информираа дека владата на Соединетите Американски Држави добила официјално известување за промената на името. „Ние ...
сите 20 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп, упати писмо до косовскиот претседател, Хашим Тачи, во кое му ја честита на народот на Косово годишнината од независноста. ...
сите 51 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција во координирана акција со Министерството за внатрешни работи пресече организиран канал ...
сите 88 | | | веќе видена

Здружението на судиите на денешната седница на Управниот одбор заклучи дека понудените пакет-мерки за платите на судиите и останатите додатоци на плата треба ...
сите 4 | | | веќе видена

Со скандирања „Спасете ја нашата планета“ илјадници ученици во Велика Британија се собраа за да побараат од британската конзервативна влада да преземе ...
сите 4 | | | веќе видена

Исправноста на автобусите на туристичката агенција „Дурмо турс“ се проверувала во фирмата „АМЗ Гостивар“, која има ист сопственик. МВР за „Макфакс“ потврди ...
сите 251 | | | веќе видена

Дебарската полиција поднесе кривична пријава против 17-годишник од село Голем Папрадник поради сомнение дека ја уценувал поранешната девојка, исто така ...
сите 59 | | | веќе видена

next