Макфакс

Дваесет и шестгодишно момче со иницијали М.Т. било пронајдено мртво во тоалетот во сопствената куќа на улицата „Васка Калајџиска“ од Неготино. Мажот го ...
сите 34 | | | веќе видена

Министерството за транспорт и врски објави јавен повик за доставување на барања за доделување на финансиска поддршка на авиокомпании. Финансиската поддршка се ...
сите 20 | | | веќе видена

„Твој став – твое право“ е слоганот со кој од утре Државната изборна комисија ќе почне кампања за информирање на граѓаните за референдумот, кој ќе се одржи на ...
сите 54 | | | веќе видена

Здравко Савески, активистот на „Левица“, на неговиот профил на „Фејсбук“, напиша дека поради отсуство на обвинителката Снежана Бундалевска Георгиевска, денеска ...
сите 4 | | | веќе видена

Членовите на СДСМ од Иловица и Штука му поставија ултиматум на премиерот Зоран Заев – да се изјасни за рудникот во Иловица или тие нема да излезат на ...
сите 21 | | | веќе видена

Со законот за практиканство ќе се дефинираат правата и обврските на практикантите, млади лица од 15 до 29 години, како и на компаниите кои имаат потреба од ...
сите 46 | | | веќе видена

Сакаат да ја докусурат Македонија и да ја распаднат нацијата преку брутална и агресивна кампања, обвини Ефтим Клетников од „Македонски манифест“, според кого, ...
сите 3 | | | веќе видена

Сопругата на францускиот претседател Емануел Макрон, Брижит Макрон, гостува во епизода на мини серијата „Соблекувална“ која ќе биде емитувана утре на ...
сите 22 | | | веќе видена

next