Макфакс

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, со колегите министри од Западен Балкан потпишаа Декларација за унапредување на социјалната политика ...
сите 37 | | | веќе видена

Во склоп на меѓународната конференција „Европска интеграција низ перспективата на соработка меѓу граѓанските здруженија и локалните власти“ на денешната ...
сите 8 | | | веќе видена

Денешното рочиште за предметот „Тотал“, каде обвинет е новинарот Драган Павловиќ-Латас, беше одложено поради спреченост на претседателот на судечкиот совет. ...
сите 17 | | | веќе видена

Британската премиерка, Тереза ​​Меј, минатата ноќ на редовниот состанок на министрите разговараше за решавање на прашањето за границата со Ирска уверувајќи ...
сите 103 | | | веќе видена

Заменик-премиерот и министер за надворешни работи на Косово, Беџет Пацоли, оцени дека одлуката на косовската влада за воведување увозни мерки на стока од ...
сите 30 | | | веќе видена

Изјатава на Карла дел Понте дека Косово е прерано признато и дека Харадинај не заслужува да биде премиер, е уште една во низа покајнички изјави, пишува ...
сите 4 | | | веќе видена

Студентски митинг под мотото „Не биди медиумска мета“ ќе се одржи денеска (7 ноември) со почеток од 11 часот на платото на УКИМ, во рамки на одбележувањето на ...
сите 39 | | | веќе видена

Детскиот културен центар „Карпош“ и годинава традиционално ќе ја организира манифестацијата посветена на предучилишните установи, а во чест на градот Скопје, ...
сите 9 | | | веќе видена

Семејството на малата Сара од Охрид ја извести јавноста дека тие се наоѓаат на клиниката во Германија, каде им е овозможено авансно плаќање на дел од сумата, ...
сите 31 | | | веќе видена

Грчката влада и Православната црква постигнаа условен договор дека околу 10 000 свештеници и помошен персонал ќе се отстранат од државниот платен список. Со ...
сите 20 | | | веќе видена

Одлуката на косовската влада за 10 проценти да го зголеми данокот на сите производи од Србија е опасна и противправна, изјави директорот на Канцеларијата за ...
сите 33 | | | веќе видена

Акционерското друштво за изградба и стопанисување со станбен и деловен простор не отстапува од намерата да ја изгради планираната зграда на последната слободна ...
сите 9 | | | веќе видена

next