Макфакс

Ќе ги искористиме сите можности до изборите да се формира Антикоруоциска вели координаторот на пратеничката група на СДСМ, Јован Митревски. Тој рече дека ...
сите 196 | | | веќе видена

Партијата Единствена Македонија преку соопштение обвини дека министерот за надворешни работи, Никола Димитров ги руши пријателските односи со Русија. ...
сите 84 | | | веќе видена

На денешното судско рочиште за предметот на СЈО, „ТНТ“ за уривањето од политичка омраза на комплексот „Космос“, бизнисменот Фијат Цаноски најави дека ќе бара ...
сите 105 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ во интервју за ТАС С, рекол дека Владимир Путин е лидер на голема земја, а тој на мала, но дека рускиот претседател ...
сите 51 | | | веќе видена

Српските медиуми во понеделникот објавија експлицитни фотографии на кои е, како што велат, Јелена Карлеуша (40) и со тоа започна приказната дека пејачката го ...
сите 226 | | | веќе видена

Законот за двојазичност кој беше неуставно и незаконски потпишан од страна на Талат Џафери и објавен во службен весник е на штета на Република Македонија и ...
сите 40 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Русија, Сергеј Лавров изјави дека Русија не е против новото име на Македонија, туку во прашање е легитимитетот на процесот ...
сите 65 | | | веќе видена

Извршниот директор на потонатиот американски малопродажен синџир на „Сирс холдинг“, Еди Ламперт, понуди спас од стечај за 126 години старата компанија, ...
сите 6 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ бара разгледување на проблемите кои настанале при исплата на штетите од земјотресите во општина Охрид во 2017 како и предлог-мерки за нивно ...
сите 16 | | | веќе видена

next