Макфакс

Навреди, омаловажувања по пол и возраст се само дел од недоличните напади на Стево Пендаровски и неговиот тим упатени директно кон кандидатката за претседател ...
сите 117 | | | веќе видена

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги ги потсетува радиодифузерите дека денеска е крајниот рок за објавување резултати од испитувањето на ...
сите 39 | | | веќе видена

Обвинителството отвори истрага против едно лице кај кого биле пронајдени пиштоли и муниција. „При претрес во домот во кој престојувало лицето, на улица Лазар ...
сите 34 | | | веќе видена

Во 2018 година забележан е рекорден износ на странски директни инвестиции од 625 милиони евра. Отворени се над 26.000 нови работни места, а стапката на ...
сите 36 | | | веќе видена

Обвинителството отвори истрага и бара притвор за српски државјанин кој се сомничи дека се обидел да украде „ренџ ровер“, на улицата Орце Николов во Скопје. ...
сите 34 | | | веќе видена

Вишиот управен суд се поднови со ново „пежо пјур“ 3008, објавен е склучениот договор со „Еуроимпекс ДОО увоз – извоз“ на Бирото за јавни набавки. Вредноста на ...
сите 5 | | | веќе видена

Потребни се законски измени во постапката за вработување на административните службеници, во постапката за унапредување и во делот на заштитата на правата на ...
сите 63 | | | веќе видена

Префрлувањето на вработените во јавниот сектор ќе биде во консултации со нив, вели министерот за администрација и информатичко општество, Дамјан Манчевски. ...
сите 63 | | | веќе видена

Над 200 лица се евакуирани од спортско училиште во западна Москва поради експлозивна направа од Втората светска војна, која била пронајдена на градилиште во ...
сите 54 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, утрово во регионалниот едукативен центар во Здравствениот дом Велес ја отвори обуката за унапредување на здравствените ...
сите 34 | | | веќе видена

Спектакуларен натпревар на небото се одигра викендов во Хрватска. Дваесет и двајца гејмери играа и се натпреваруваа во видеоигри на платформа висока 40 метри. ...
сите 3 | | | веќе видена

next