Макфакс

Британскиот парламент гласаше против предлогот да се одржи нов референдум за брегзит. Против предлогот со кој се повика на уште едно изјаснување дали Британија ...
сите 228 | | | веќе видена

Фактот дека најдобрите светски кошаркари ќе се борат за трофејот во најнаселената земја во светот, Кина, уште отсега донесе незапаметен интерес. Жрепката за ...
сите 30 | | | веќе видена

На покана на министерот за надворешни работи Никола Димитров, во официјална посета во земјава престојуваше министерот за надворешни работи на Република Чешка, ...
сите 92 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател Гордана Силјановска-Давкова оствари средба со граѓаните во oпштина Шуто Оризари и со претседателот на организацијата РОМ. „Благодарам ...
сите 165 | | | веќе видена

Францускиот фудбалски селектор, Дидиер Дешамп, го објави списокот на фудбалери кои ќе ги играат претстојните квалификации за ЕП 2020 година. Светските шампиони ...
сите 12 | | | веќе видена

Обвинителството побара притвор за четворица вработени во Управата за безбедност и контраразузнавање, меѓу кои е и Тони Јакимовски – поранешниот шеф на ...
сите 54 | | | веќе видена

Извештајот за 2018 година потврдува дека и покрај техничките и законските реформи иницирани од владата на Заев, земјата и натаму се соочува со проблемите ...
сите 30 | | | веќе видена

Поранешниот колумбијски судија, Оскар Руиз, еден од најдобрите јужноамерикански делители на правдата е осомничен дека од тројца колеги – судии барал сексуални ...
сите 2 | | | веќе видена

Македонското здружение за заштита при работа (МЗЗПР) денеска ја промовираше Националната студија за безбедност и здравје при работа. Актуелната состојба во ...
сите 9 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател, Стево Пендаровски, од Велес посочи дека гласот за него значи глас за концептот за интеграциите во НАТО и Европската Унија. „Сакам да ...
сите 11 | | | веќе видена

Петмина активисти од Здруженијата на граѓани кои се против отворање на рудникот за злато и бакар во Иловица и Штука добија предупредувања пред тужби од ...
сите 19 | | | веќе видена

Советниците од Општина Охрид на денешната седница едногласно донесоа одлука да не се даваат пари од општинска каса за концертите што ќе се одржуваат од 15 јуни ...
сите 11 | | | веќе видена

Извршниот директор на компанијата „Фолксваген“ мораше јавно да се извини бидејќи тој искористил слоган што личи на нацистичкиот „Арбајт махт фрај“ („Работата ...
сите 7 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Демир Хисар поднесе кривична пријава против 51-годишниот Ќ.Р. од село Слепче, Демирхисарско, поради постоење ...
сите 28 | | | веќе видена

next