Макфакс

Македонскиот олимписки комитет упорно ги игнорира резултатите од светските и европските првенства во стрелашство на Јане Џингов и Борјан Бранковски со кои, ...
сите 3 | | | веќе видена

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, оствари средба со државниот секретар во Министерството за надворешни работи на ...
сите 30 | | | веќе видена

Со мониторингот на медиумското претставување за време на референдумот кај повеќе радиодифузери, Агенцијата за аудио и аудиовизуелните медиумски услуги ...
сите 34 | | | веќе видена

Интегрираната паралелка од посебното основно училиште „Д-р Златан Сремец“ доби нови простории. Оваа учебна година паралелката ќе функционира во рамките на ...
сите 17 | | | веќе видена

Дваесет и шестгодишно момче со иницијали М.Т. било пронајдено мртво во тоалетот во сопствената куќа на улицата „Васка Калајџиска“ од Неготино. Мажот го ...
сите 192 | | | веќе видена

Министерството за транспорт и врски објави јавен повик за доставување на барања за доделување на финансиска поддршка на авиокомпании. Финансиската поддршка се ...
сите 27 | | | веќе видена

„Твој став – твое право“ е слоганот со кој од утре Државната изборна комисија ќе почне кампања за информирање на граѓаните за референдумот, кој ќе се одржи на ...
сите 56 | | | веќе видена

Здравко Савески, активистот на „Левица“, на неговиот профил на „Фејсбук“, напиша дека поради отсуство на обвинителката Снежана Бундалевска Георгиевска, денеска ...
сите 5 | | | веќе видена

next