Макфакс

При извршување на градежни работи на место лоцирано до патот на Национален парк „Пелистер“ биле пронајдени шест стари неексплодирани гранати. Од страна на ...
сите 9 | | | веќе видена

Кампања под назив „Одбрана на семејството“ има за цел да го испита мислењето на граѓаните за тоа дали се согласуваат со обвинувањата на премиерот Виктор Орбан ...
сите 8 | | | веќе видена

„Спајс грлс“, наводно, го закажале и седмиот концерт на турнејата за да им се придружи Викторија Бекам. Откако „Спајс грлс” неодамна официјално ги објавија ...
сите 10 | | | веќе видена

Кинеските власти почнаа да применуваат нова алатка за надзор и идентификување на луѓето – софтвер за препознавање на формата на телото и начинот на одење на ...
сите 12 | | | веќе видена

Поранешниот висок партиски функционер и министер за здравство, Никола Тодоров, кого раководството на ВМРО-ДПМНЕ неодамна го исклучи од партијата, се сретна со ...
сите 227 | | | веќе видена

Судењето за предметот ,,Топлик” продолжи со вкрстено испрашување на сведок во случајот, вработена во Министерството за транспорт и врски која членувала во ...
сите 19 | | | веќе видена

Создавањето на нашата држава беше остварување на вековниот стремеж на граѓаните во Македонија за своја држава, а Институтот за национална историја – прва ...
сите 37 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија- блокира“ синоќа во рамките на народниот собир во Вевчани ...
сите 101 | | | веќе видена

Производителот на електрични автомобили „Тесла“ денеска објави дека Робин Денхолм, главната финансиска директорка на австралискиот телекомуникациски оператор ...
сите 15 | | | веќе видена

Германската политичарка Дорис Пак по средбата со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во Хелсинки, каде што се одржува Конгресот на ЕПП, напиша дека ...
сите 227 | | | веќе видена

Пет лица се повредени, а најмалку 15 станови се уништени во експлозија на гас која што се случи во Марибор. Пожарникарите интервенирале и го изгаснале пожарот ...
сите 24 | | | веќе видена

Моден викенд Скопје кој е дел од интернационалното здружение кое го реализира проектот „Обединета мода“ (United Fashion ) и идната година ќе биде домаќин, ...
сите 19 | | | веќе видена

next