Макфакс

Почна седницата во грчкиот парламент на чии дневен ред е расправа за недоверба на владата, за што утре се очекува и гласање. Грчкиот премиер, Алексис Ципрас ...
сите 116 | | | веќе видена

Алкохолот некогаш се користел за медицински цели, но луѓето почнаа да го злоупотребуваат со текот на времето, и како резултат на тоа се појавија многу ...
сите 30 | | | веќе видена

На почетокот на годината Министерството за култура унапреди 20 службеници во разни сектори, а се поздрави со советникот и креатор на Националната стратегија за ...
сите 8 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против претседателот на Собранието, Талат Џафери, против директорот на „Службен весник“, но и против сите за кои ќе биде ...
сите 259 | | | веќе видена

Македонското МНР реагира по ставот на руското Министерството за надворешни работи во врска со усвојувањето на измените на Уставот на Република Македонија. МНР ...
сите 90 | | | веќе видена

Објавувањето на законите за јазиците и договорот од Преспа во „Службен весник“ е во согласност со Уставот, соопштија од Владата. Од таму додаваат дека ...
сите 259 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ, очигледно, продолжува по патот што го трасира екслидерот на партијата, Груевски, продолжува да игра на картата за спас на името. Раководство на ...
сите 55 | | | веќе видена

Поради Велигден, за една недела ќе се помести првичната идеја за одржување на претседателските избори на 14 април. Според процените на собранискиот спикер ...
сите 100 | | | веќе видена

Татко од Охајо одлучи да ја научи својата ќерка дека не смее да малтретира други деца. Тој се одлучи за необичен метод. Мет Кокс ја казни својата 10-годишна ...
сите 4 | | | веќе видена

Вчера, во својство на претседател на Собранието, во согласност со моите надлежности, потпишав два указа и ги испратив во „Службен весник“ врз основа на ...
сите 259 | | | веќе видена

Скопското обвинителство ги проверува наодите на своите колеги од специјалното јавно обвинителство дали тројца лекари им издале фалш медицински белешки за ...
сите 73 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози, на некои повисоки места наместа со остатоци од кашест снег на коловозот, a на целата ...
сите 148 | | | веќе видена

next