Макфакс

Морин Панчеко (53), со години трпела болки во половината кои се појавиле по сообраќајна несреќа во која учествувала кога била млада. Бидејќи болката не ...
сите 10 | | | веќе видена

Два огромни прекуокеански крузера се судрија и тоа додека биле закотвени во италијанско пристаниште. Причина за ваквиот судир не е неискуството на кормиларите, ...
сите 6 | | | веќе видена

Во голем лов е застрелана тигрица која што во изминативе две години убила 13 лица во Индија, соопштија локалните власти. Ловот на тигрицата во западната држава ...
сите 9 | | | веќе видена

Трајко Славески, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, одржа прес-конференција во врска со денешната најава дека од почетокот на наредната година Владата ќе ...
сите 139 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска се сретна со претставници од Младите европски социјалисти (Youth European Socialists – YES), со кои разговарал за младинските ...
сите 26 | | | веќе видена

Од Министерството за култура, преку соопштение информираа за трошоците кои во досегашниот мандат ги има направено ресорниот министер, Асаф Адеми. Како што ...
сите 43 | | | веќе видена

Зоран Заев, Оливер Спасовски и криминалниот картел под нивна контрола го штитат убиецот на младиот фудбалер Мартин Јанушев.Цела година по ладнокрвната ...
сите 10 | | | веќе видена

Министерот за финансии, Драган Тевдовски и министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска на заедничка прес конференцијата во Владата ги промовираа ...
сите 184 | | | веќе видена

next