Макфакс

Синдикатот на Клинички центар најостро го осудува физичкиот и вербален напад на медицинската сестра од Клиниката за интензивно лекување и реанимација – КАРИЛ. ...
сите 37 | | | веќе видена

Шведскиот суд го осуди Мајкл Салонен на седум години затвор за обид за убиство. Имено, Салонен испратил писмо-бомба до фирма во Лондон и преку писма им се ...
сите 10 | | | веќе видена

Амбасадорот на Велика Британија во Приштина, Руаири О’Конел, изјавил дека за време на разговор со корисници на Фејсбук на Косово дека одделни земји го повлекле ...
сите 10 | | | веќе видена

Педесет и двегодишен возач на камион следејќи ги упатствата на навигацијата завршил во шума во Австрија. GPS-уредот му покажувал дека се движи во вистинската ...
сите 7 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев синоќа имаше средба со делегација на Комората на медијатори на РМ (КМРМ), претставувана од Славе Младеновски, претседател на Комората, и ...
сите 23 | | | веќе видена

Kвалитетната едукација на полициските кадри, постојаното надградување на поединечните знаења и искуства, независно за кои организациски единици станува збор, ...
сите 22 | | | веќе видена

Не се најбогатите најпогодени од најавената даночна реформа! Најпогодени се половина милион граѓани претежно со средни и ниски примања кои надежта за излез од ...
сите 6 | | | веќе видена

Oдбрана на обвинетите ќе оди во правец на докажување дека немало никаква намера, волја, умисла на обвинетите да го лишат од живот сега починатиот Саздовски ...
сите 67 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје донираше прочистувачи на воздух во домот за децата без родители „11 Октомври“. „Ветивме дека нашата институција ќе помага на сите деца. ...
сите 30 | | | веќе видена

Скендер Демири и Бесир Беља обвинети за убиството на 20-годишниот член на навивачката група „Комити“, Никола Саздовски, на денешното прво рочиште се изјаснија ...
сите 68 | | | веќе видена

Од ЈП Водовод и канализација информираат дека реконструкција на водоводна линија на дел од водоводната цевка со пречник од 400 милиметри во делот од булеварот ...
сите 60 | | | веќе видена

next