Макфакс

Mинистерот за животна средина и просторно планирање, Насер Нуредини се сретна со aмбасадорот на Франција Н. Е. Кристијан Тимоние. На средбата беше потврдена ...
сите 36 | | | веќе видена

Никола Груевски не треба да пишува статуси на „Фејсбук“ од Будимпешта и да се слика со старлети, туку треба да се врати во државата и да си ја одлежи казната ...
сите 86 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон во петокот ја претстави најновата француска нуклеарна класа подморници „Баракуда“, програма од 9 милијарди евра за која ...
сите 22 | | | веќе видена

Барселона официјално потврди дека Антоан Гризман е нивни фудбалер по трансферот од Атлетико Мадрид, откако каталонскиот клуб ја плати неговата откупна клаузула ...
сите 116 | | | веќе видена

Врвните национални и државни интереси се остваруваат, Република Северна Македонија станува 30 земја членка на НАТО, изјави портпаролот на СДСМ, Костадин ...
сите 82 | | | веќе видена

Северна Македонија и Србија потпишаа договор за воспоставување заеднички контроли на граничниот премин Табановце-Прешево. „Со денешното потпишување на ...
сите 71 | | | веќе видена

Под покровителство на Европската организација на игри на среќа (EOGL) вчера, 11 јули, во Бања Лука се одржа меѓународна конференција насловена како „Нови ...
сите 20 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, и амбасадорот на Украина во земјава, Наталија Задорожњук, потпишаа спогодба за условите за заемни патувања на ...
сите 23 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ порача дека јавното обвинителство мора да отвори истрага за комуникацијата на Зоран Заев преку неговиот личен телефон со лажниот Петро ...
сите 57 | | | веќе видена

Пилот-проект наречен Интеркултурна школа Дунав – школа во Вуковар, која од останатите требало да се разликува по својот мултикултурен пристап, веќе замина во ...
сите 4 | | | веќе видена

Мрежата за заштита од дискриминација го промовираше извештајот за имплементацијата на Законот за спречување и заштита од дискриминација 2011-2018 . Целта на ...
сите 12 | | | веќе видена

next