Макфакс

Во периодот од јуни – декември годинава се одвива проектот на „Една може!“ – единствената организација за унапредување на права за самохрани родители – ...
сите 7 | | | веќе видена

Свесни за предизвиците при имплементацијата на преспанскиот договор, но и за потребните чекори за остварување на националните стратешки цели, Либералната ...
сите 6 | | | веќе видена

Утре во 10 часот пред МАНУ ќе се одржи протестен собир против и за поништување на спогодбата од Преспа, а по повод Научната расправа во организација на МАНУ: ...
сите 92 | | | веќе видена

Само две пратенички досега побарале да им бидат исплатени парични средства за кирија во Скопје, додека останатите пратеници бараат дневници за да патуваат до ...
сите 9 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со изнесувањето лаги и манипулации со цел да ја деградира работата на општина Центар и на градоначалникот Саша Богдановиќ, се вели во ...
сите 15 | | | веќе видена

Централниот депозитар за хартии од вредност (ЦДХВ) денеска ја пушти новата веб-страница која ќе може да ја користат 530 издавачи и 70.000 сопственици на хартии ...
сите 17 | | | веќе видена

Портпаролката на Европската комисија, Маја Коцијанчиќ, денеска изјави дека не е неуспех ако нема договор меѓу Белград и Приштина во 2019 година, како што е ...
сите 130 | | | веќе видена

Едно возач беше итно пренесен во најблиската болница, по сообраќајната несреќа која се случи меѓу три возила во Загреб. По верижниот судир еден од автомобилите ...
сите 9 | | | веќе видена

Египќанец е уапсен во Саудиска Арабија, откако се појави видео на Твитер, на кое се гледа како тој со некоја жена појадуваат заедно. На видеото може да се види ...
сите 27 | | | веќе видена

Во неделата, десетина неонацисти и ултранационалисти маршираа во центарот на Софија во знак на протест по повод годишнината од формирањето на комунистичката ...
сите 6 | | | веќе видена

Кичевската полиција поднесе кривична пријава против 27-годишен гостиварец за сторено кривично дело „злоупотреба на лични податоци“. Како што информираат од ...
сите 17 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши се сретна со нерезидентниот амбасадор на Финска, Питер Иконен, со кого разговараа за соработката и добрите односи меѓу ...
сите 20 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески изврши работна посета на општина Арачиново, каде оствари средба со градоначалникот на општина Арачиново, ...
сите 71 | | | веќе видена

Со полиција и приватно обезбедување сметководителите спречија некои од своите колеги од Институтот на сметководители и овластени сметководители (ИСОС) да ...
сите 8 | | | веќе видена

next