Макфакс

Принцот Чарлс и неговата сопруга Камила моментално се на турнеја низ Западна Африка во име на британската влада, а наследникот на тронот за време на неговата ...
сите 33 | | | веќе видена

Главен тригер кој го убеди Звонко Костовски дека мора да се извадат телефонските разговори е настанот кога со полиција се направи упад во телевизијата А1. Ова ...
сите 64 | | | веќе видена

Синоќа во маркет на улица „Блажо Ивановски“ во Прилеп непознато лице извршил разбојништво, соопшти полицијата. Сторителот со закана кон вработената одзел ...
сите 53 | | | веќе видена

Багерите од утрово ударнички се вратија на последната слободна парцела меѓу зградите во Реонски центар Аеродром. По осум месеци стопирање, продолжи изградбата ...
сите 13 | | | веќе видена

Македонија и 15 други земји од Централна и Источна Европа заедно со Кина усвоија заедничка изјава за соработка на полето на иновациите и новите технологии, а ...
сите 31 | | | веќе видена

Безбедносните служби на Франција уапсија шест лица во рамки на прелиминарната истрага, под сомнение за планирање напад врз претседателот на Франција, Емануел ...
сите 25 | | | веќе видена

Со новиот систем за прислушување „Најс“ се запознав во 2012 година додека бев во канцеларија заедно со Марјан Јанкуловски и Влатко Ѓорѓиевски, кои беа ...
сите 72 | | | веќе видена

Слободата на медиумите, слободата на изразувањето и саморегулацијата беа тема на денешната конференција што Советот за етика во медиумите на Македонија (СЕММ) ...
сите 16 | | | веќе видена

Стопанската комора бара транспарентна одлука на Владата за даноците, а во неа да бидат земени предвид забелешките на бизнис-заедницата. Претседателот на ...
сите 82 | | | веќе видена

„Ако се видат прецизно датумите и одлуките кои лекарите ги носеле во случајот со малата Тамара, редно е некој да ги праша и родителите зошто така се ...
сите 4 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава против В.Ј.(38), поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „неовластено ...
сите 76 | | | веќе видена

Експремиерот Никола Груевски на социјалните мрежи сподели цитат од југословенскиот писател и добитник на Нобеловата награда за литература Иво Андриќ. „Беден е ...
сите 183 | | | веќе видена

Врз основа на прецизни пресметки дојдов до тоа кој оператор на кој таргет му пристапил и колку пати во одреден временски период. Секој репродуцент мора барем ...
сите 80 | | | веќе видена

Министерството за земјоделството, шумарство и водостопанство изминатиот период презема серија мерки за развој на овоштарството, вклучително и за производството ...
сите 19 | | | веќе видена

next