Макфакс

Рафаел Надал потврди дека нема да настапи на завршниот елитен турнир АТП-финалето во Лондон поради повреда на стомачниот мускул по што потврди дека ќе оди на ...
сите 79 | | | веќе видена

Зоран Заев за време на протестите пред Собранието во јуни годинава јавно кажуваше дека во Македонија се финансираат партии и навивачки групи со руски пари ...
сите 17 | | | веќе видена

Од денеска до 7 ноември во Босна и Херцеговина се одржува третиот Регионален форум за иновација, технологија и претприемништво – „Sarajevo Unlimited 2018“, на ...
сите 45 | | | веќе видена

Денешната координација кај собранискиот спикер Талат Џафери заврши без одлука за формирање на телото за помирување за настаните од 27 април. Иницијативата за ...
сите 159 | | | веќе видена

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ нема да учествува во координативното тело за помирување, но можеби ќе ги почитува неговите одлуки, изјави координаторот на ...
сите 217 | | | веќе видена

37-годишен скопјанец во текот на вчерашниот ден во полициската станица Центар пријавил дека околу 13 часот и 30 минути, во спортска сала на улица „Лазар ...
сите 57 | | | веќе видена

Поднесена кривична пријава против поранешен член на српската паравоена единица поради воени злосторства. Како што соопштија властите, станува збор за ...
сите 31 | | | веќе видена

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, денеска беше во посета на новите простории на Амбасадата на Република Словенија во ...
сите 118 | | | веќе видена

Раководството на Секторот за внатрешни работи Тетово денеска оствари средба со надлежните во Основното јавно обвинителство Тетово за целосно расчистување на ...
сите 73 | | | веќе видена

По повод одбележувањето на првата деценија од банкарското работење во Р Македонија,„ Шпаркасе банка“ одржа две едукативни трибини во исто време, на две ...
сите 32 | | | веќе видена

За организацијата на настанот „Скопска прес-дружба“, единствениот трошок е во вид на репрезентација и кетеринг, услуга што чини 128 000 денари, средства ...
сите 49 | | | веќе видена

next