Макфакс

Творецот на пресвртот и победата на грчки Олимпијакос, Костас Папаниколау е прогласен за најкорисен играч на 17 коло во Евролигата. Во победата на Олимпијакос ...
сите 11 | | | веќе видена

Име со дугме не се брише, име со хартија не се менува, тоа е она што сме и она што сме биле и ќе продолжиме да бидеме. Секој кој тргнал против народот свој, ...
сите 323 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, ги демантира информациите изнесени од лидерот на Единствена Македонија, Јанко Бачев , дека претставници од ...
сите 145 | | | веќе видена

Седницата за уставните измени, која беше закажана па одложена, денеска може и воопшто да не се одржи. Неофицијално, се остава простор за уште еден обид за ...
сите 151 | | | веќе видена

Демонстранти кои протестираа против убиствата на двајца Иранци во Холандија ја нападнаа Амбасадата на Иран во Хаг и беа уапсени за нарушување на јавен ред и ...
сите 44 | | | веќе видена

Европа мора да се придржува до своите морални и човечни должности во врска со прашањето за нелегална миграција, вели ЕУ претставник. „Да бидеме искрени, ...
сите 19 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ссопшти дека ја проширува услугата персонални асистенти која отсега ќе може да ја користат 200 лица со попреченост. ...
сите 13 | | | веќе видена

next