Макфакс

Адвокатите на експремиерот Никола Груевски, осуден на двегодишна затворска казна за случајот со набавката на луксузниот мерцедес од 600 илјади евра, вчера ...
сите 381 | | | веќе видена

Пратеникот Никола Груевски од ВМРО-ДПМНЕ барал потврда дека е член на Kомисијата за уставни прашања. Тој го доставил барањето адресирано до претседателот на ...
сите 381 | | | веќе видена

Поради загадување на водата за пиење, основното училиште „Димитар Миладинов“ во Центар итно е затворено, а учениците се испраќаат дома. Неофицијално во ...
сите 14 | | | веќе видена

Се формира телото за помирување во Собранието. Определен е форматот на телото, во него ќе учествуваат координаторите на пратеничките групи, потпретседатели на ...
сите 148 | | | веќе видена

Инженерот и поранешен вработен во Управата за безбедност и контраразузнавање Ѓорѓи Лазаревски на денешното рочиште за случајот „Таргет – Тврдина“ сведочи за ...
сите 115 | | | веќе видена

Возач на трактор заврши во притвор, по сообраќајна несреќа во којашто загина сопатникот којшто се превезувал со него. Обвинителството смета дека тој возел во ...
сите 88 | | | веќе видена

Министерот за култура, Асаф Адеми, заедно со постарата советничка во Амбасадата на Кралството Данска во Белград надлежна и за Република Македонија, Мариане ...
сите 13 | | | веќе видена

Членот на Алијансата за Албанците, Сурија Рашиди, го напушти состанокот што се одржува кај претседателот на Собранието, Талат Џафери. Тој вели дека не се јасни ...
сите 148 | | | веќе видена

Свиркачот Ѓорги Лазаревски, кој прислушуваните разговори незаконски ги извади од УБК и ги предаде на поранешниот директор на управата, Зоран Верушевски, на ...
сите 115 | | | веќе видена

Во октомври 2018 година „Пежо“ беше број еден на пазарот за патнички автомобили и ги објави своите најдобри резултати во 2018 година со пазарно учество од ...
сите 42 | | | веќе видена

next