Макфакс

Хрватскиот водител Александар Станковиќ веќе години наназад се обидува да го донесе Ѓорѓе Балашевиќ во својата емисија „Недела во 2″, но никако да успее во ...
сите 10 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција донесе наредба за спроведување истрага против пет лица – двајца македонски и тројца ...
сите 110 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери се сретна со Романо Проди, кој што актуелно е универзитетски професор а претходно два пати ...
сите 71 | | | веќе видена

Германската полиција трага по луѓе кои биле толку многу фасцинирани од сообраќајна несреќа, што дури ги отвориле вратите на возилото на брзата помош и зјапале ...
сите 6 | | | веќе видена

Малиот шарпланинец по име Паша, кого српскиот претседател Александар Вучиќ ќе му го подари на неговиот руски колега Владимир Путин, е подготвен во Белград да ...
сите 53 | | | веќе видена

Книгата на поранешната прва дама на САД, Мишел Обама, се продава подобро од бестселерот „Педесет нијанси на сиво“, објави „Амазон“. Иако на пазарот е само 65 ...
сите 7 | | | веќе видена

На Клиниката за инфективни болести „Фран Михалевиќ“ во Загреб владее вонредна состојба поради епидемија на грип каква не е забележана повеќе децении наназад. ...
сите 70 | | | веќе видена

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, оствари средба со делегација на Европскиот директорат за надворешни активности, предводена од директорот за кризен ...
сите 75 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, оствари работна средба со Амбасадорот на Арапска Република Египет, Моајад Фатхаллах ел – Далие, кој е ...
сите 10 | | | веќе видена

Сeчуанската водна жаба е ендемичен вид и е на работ на изумирање. Како што известува Си-ен-ен, Ромео живее во музеј во Боливија и се претпоставува дека е ...
сите 6 | | | веќе видена

На пациент кој доживеал мозочен удар, поради запушување на магистрален крвен сад во мозокот, завчера тим лекари невролози, анестезиолози и радиолози, му го ...
сите 22 | | | веќе видена

Деветнаесет лица сè уште се водат како исчезнати, два дена по нападот во хотелот во Најроби во кој беше убиено 21 лице , соопшти Црвениот крст на Кенија. Меѓу ...
сите 54 | | | веќе видена

Европскиот Суд за човекови права во Стразбур денеска за прв пат се произнесе за случај на македонско трансродово лице и пресуди во негова корист. Судот утврдил ...
сите 41 | | | веќе видена

Во пресрет на посетата на рускиот претседател на Белград, американската агенција „Блумберг“ пишува дека српскиот претседател Александар Вучиќ, ќе настојува тоа ...
сите 40 | | | веќе видена

next