Макфакс

Лондонски Арсенал денеска, порано од предвидениот термин за натпревари од Лигата на Европа, го одигра својот натпревар против Виторија Гимараеш во Португалија. ...
сите 37 | | | веќе видена

Правниот факултет „Јустинијан Први“ при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје организира меѓународна научна конференција на тема „Транзиција на ...
сите 580 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот на партијата, Александар Николоски, оствари средба со австрискиот амбасадор во ...
сите 152 | | | веќе видена

Во битолската полиција во попладневните часови на 5 ноември било пријавено дека при работни задачи во трафостаницата 400/110 kW – Битола 2 избувнал пожар во ...
сите 13 | | | веќе видена

Гостиварската полиција поднесе кривична пријава против 39-годишен багерист од Кичево, кој на 24 август годинава со багер скинал оптички кабел по што дошло до ...
сите 89 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, денеска,престојува во официјална посета на Република Италија. Пендаровски во Рим на официјална церемонија беше пречекан од ...
сите 482 | | | веќе видена

Целоснaта реализација на изградбата на автопатот Кичево – Охрид вклучува финансирање непредвидени и дополнителни градежни работи, истакна заменик-министерката ...
сите 51 | | | веќе видена

Владата ќе потроши над 2,8 милиони евра за канцеларија и паркинг простор во седиштето на НАТО во Брисел. „На денешната седница Владата ја усвои информацијата ...
сите 66 | | | веќе видена

Патот Кичево – Охрид е промашен, а изјавата на Благој Бочварски дека патот не бил промашен е извадена од контекст, објасни Зоран Китанов, директор на Јавното ...
сите 51 | | | веќе видена

Град Скопје ги информира граѓаните дека во согласност со одредбите од Законот за даноците на имот за присилна наплата ja почнa постапката за присилна наплата ...
сите 14 | | | веќе видена

Ексградоначалникот на град Скопје, Коце Трајановски, праша кои се вистинските причини поради кои градоначалникот Петре Шилегов ја продаде новата Градска куќа ...
сите 22 | | | веќе видена

next