Макфакс

Министерството за труд и социјална политика објави јавни конкурси за поддршка на активности на здружениja за социјална заштита на деца на улица и психо – ...
сите 40 | | | веќе видена

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, го продолжи рокот за аплицирање за поврат на средствата за камати за реализирани ...
сите 62 | | | веќе видена

„Кажете им збогум на врвките за чевли”, ова се зборовите со кои на презентацијата на новите патики, на присутните им се обрати Мајкл Донах, директор на „Најки“ ...
сите 10 | | | веќе видена

Во пресрет на одржувањето на првиот македонско-бугарски бизнис форум „Македонија-Бугарија 2019“, во Владата на Република Македонија се одржа билатерална средба ...
сите 50 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи на својата веб-страница ја објави меѓународната потерница за Никола Војминовски, кој го нападнал пратеникот Зијадин Села на ...
сите 99 | | | веќе видена

Вкупно 718 понуди пристигнаа до Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство за учество на јавниот повик за давање под закуп на земјоделско ...
сите 62 | | | веќе видена

Претседателот на судечкиот совет кој го води случајот „Монструм“ за петкратното убиство кај Смилковско езеро, ја исклучи јавноста од денешното рочиште, на кое ...
сите 53 | | | веќе видена

Крем „од крв” е новиот козметички хит во светот, кој ефикасно го спречува создавањето на брчките и го стимулира колагенот. Модната дизајнерка и поранешната ...
сите 19 | | | веќе видена

Во кривичниот суд во Скопје продолжи изведувањето на писмените докази во случајот на СЈО под кодно име „Транспортер“. Претходно беше пуштен еден јавно објавен ...
сите 48 | | | веќе видена

Карта за бизнис-класа на авиокомпанијата „Сингапур ерлајнс“ би требало да ви овозможи на посакуваната дестинација да стигнете одморени, особено што летот со ...
сите 4 | | | веќе видена

Министерството за правда се уште нема добиено одговор од Косово за екстрадиција на двајцата обвинети за петкратното убиство кај Смилковско езеро, Алил Демири и ...
сите 53 | | | веќе видена

„Македоника литера“ од Скопје неодамна го објави романот „Сапунот на Леополд Блум“ од романската писателка Нора Југа, во превод од романски јазик на Ирина ...
сите 7 | | | веќе видена

Во хрватското Собрание за малку беше избегната физичка пресметка меѓу премиерот Андреј Пленковиќ и пратеник од опозициската партија Мост. До инцидентот дојде ...
сите 26 | | | веќе видена

Жена стара 92 години, која ги измамила белгиските даночни власти за неколку милиони евра, преку избегнување да плаќа даноци со децении, со одлука на судот е ...
сите 5 | | | веќе видена

next