Макфакс

Обвинителството бара притвор за две лица кои извршија рабојништво на бензинска пумпа во селото Велешта. Надлежен јавен обвинител од Основното јавно ...
сите 81 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е повторно на терен, повторно е помеѓу граѓаните. Денеска имавме одлична можност тука во Чаир да разговараме со граѓаните, да имаме средба со ...
сите 127 | | | веќе видена

Станарите од зградата на улицата Кузман Јосифовски – Питу, број 15, во скопската населба Аеродром, кај „Мезе бар“, веќе неколку часа се надвор од своите домови ...
сите 163 | | | веќе видена

„Македонските граѓани секогаш биле обединети за тоа каде сакаат да ја видат својата земја, а тоа е во ЕУ и НАТО. На една страна е понудата да гласаме „за“ на ...
сите 63 | | | веќе видена

Сите млади земјоделци кои имаат до 40 години и се запишани во Единствениот регистар на земјоделски стопанства, во согласност со Законот за руралниот развој, од ...
сите 91 | | | веќе видена

Градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов, вечерва дојде во увид на состојбата со зградата кај „Скопјанка“, од каде што, поради силен мирис, беа евакуирани ...
сите 163 | | | веќе видена

Околу 18 часот добивме дојава од граѓани, кои почувствувале остар мирис на влезот, по што беше испратена екипа. Поради остриот мирис започната е евакуација на ...
сите 163 | | | веќе видена

Германското изненадување Хофенхајм и нивниот 31-годишен тренер Јулијан Нагелсман својата деби-сезона во Лигата на шампионите ја почнаа со интересно 2:2 реми на ...
сите 19 | | | веќе видена

Министерoт задолжен за дијаспората, Едмонд Адеми, заедно со пратеникот во Европскиот парламент, Кнут Флекенштајн, ги посети општините Арачиново и Шуто Оризари. ...
сите 45 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, оствари средба со Мешовитиот парламентарен комитет на Европската Унија и Република Македонија. На средбата се ...
сите 74 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, оствари средба со членовите на Мешовитиот парламентарен комитет, кои се тука по повод 15. состанок на Мешовитиот ...
сите 79 | | | веќе видена

Карванот на Кризниот штаб против референдумот вчера во рамките на кампањата „Македонија бојкотира“ одржа повеќе средби и собири во општините Ранковце, Младо ...
сите 26 | | | веќе видена

Заменик-министерот за надворешни работи, Андреј Жерновски, учествуваше на 15. состанок на Мешовитиот парламентарен комитет – Република Македонија и Европската ...
сите 79 | | | веќе видена

Првите мечеви од осмина-финалето на Купот на Македонија донесоа очекувани резултати во кои фаворитите направија предност пред реваншот, освен Вардар, кој ...
сите 62 | | | веќе видена

next