Макфакс

Јавниот сектор во Грција функционира забавено поради штрајкот на вработените против мерките за штедење, прв откако земјата во август излезе од осумгодишната ...
сите 38 | | | веќе видена

Лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села побара премиерот Заев да поднесе оставка и веднаш да се формира експерстка влада, по бегството на експремиерот ...
сите 47 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека постоеле гласини дека некој може да бега, но власта не можела да презеде дејствија за некој кој сè уште е слободен ...
сите 55 | | | веќе видена

Холандската европратеничка Џудит Саргентини јавно ги праша унгарските власти дали ќе го одбијат барањето за азил на Никола Груевски оти доаѓал од безбедна ...
сите 278 | | | веќе видена

По донесувањето на одлуката за мораториум, Општина Центар има издадено 21 одобрение за градби, од кои 6 се за градење нови градби во ДУП Градска четврт Ј07, ...
сите 17 | | | веќе видена

Фабијан Гринајс од Народната партија на Австрија (ОВП) победи на изборите во Вајсенкирхен (округ Грискирхен) и стана најмладиот градоначалник во регионот на ...
сите 10 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев ги отфрла шпекулациите дека имало каков било политички договор со неговиот претходник Никола Груевски кој е во бегство во Унгарија. Заев ...
сите 55 | | | веќе видена

Здружението ,,Анима мунди” објави вознемирувачки фотографии за хајка на кучиња во Тетово. ,,Тетово денес. Рутинско чистење на кучињата во градот по видеo ...
сите 45 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска учествуваше на состанокот на министри од САД-Јадранската повелба (група А5) што се одржува во Будва. На ...
сите 43 | | | веќе видена

,,Пред две недели антинародниот пион Христијан Мицкоски, јавно, во интервју (Алсат-М) призна дека имал повеќечасовна средба со неговиот ментор, осудениот ...
сите 346 | | | веќе видена

Отсуството на пратеникот Никола Груевски од собраниските седници повеќе нема да се води како оправдано, а платата ќе му се намалува за 5 отсто во наредните ...
сите 33 | | | веќе видена

Британскиот принц Чарлс полни 70 години и во таа пригода денес ќе пие чај со група луѓе кои исто така полнат 70 години оваа година. По повод роденденот, беа ...
сите 21 | | | веќе видена

Специјалното јавно обвинителство во целиот изминат период постојано апелираше и сугерираше за притвор за обвинетиот Никола Груевски и другите обвинети во ...
сите 96 | | | веќе видена

next