Макфакс

Живеалиштето за кенгурите, односно реонот на скопската зоолошка градина познат како „Австралија“ доби нов изглед. Белите кенгурчиња од скопската зоолошка беа ...
сите 11 | | | веќе видена

Универзитетската Клиника за дерматологија набави нова медицинска опрема во вкупна вредност од речиси половина милион денари, која ќе обезбеди највисок стандард ...
сите 52 | | | веќе видена

Денот на самците 11.11. се одбележува од 1990 година, како спротивност на Денот на заљубените, со цел луѓето кои не се во врска да купуваат производи за себе. ...
сите 39 | | | веќе видена

СОНК и Министерството за образование се договорија од 1 јануари просветните работници да добијат покачување на платите од 10 отсто. Претседателот на СОНК, ...
сите 206 | | | веќе видена

Откако вчера направи вистинска мешаница велејќи дека НАТО е пред смрт, а ЕУ се распаѓа , францускиот претседател зборуваше и за Русија. Емануел Макрон смета ...
сите 128 | | | веќе видена

Министерката за правда, Рената Дескоска, деновиве како почесен гостин учествува на 20. Меѓународна конференција на врховни и уставни судии од светот, која се ...
сите 7 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската селекција на Македонија, Игор Ангеловски денеска го објави списокот на оние фудбалери на кои ќе смета за дуелите со Австрија и Израел ...
сите 225 | | | веќе видена

Близу 90 отсто од родителите се согласуваат да се воведе сеопфатно сексуално образование во основните училишта, покажуваат резултатите од истражувањето што го ...
сите 24 | | | веќе видена

Формула 1 пилотот, Луис Хамилтон го осигура шестиот триумф во најбрзиот циркус и стигна на чекор до остварувањето на Михаел Шумахер. Кога Шуми во 2014 година ...
сите 48 | | | веќе видена

Со испитување на вториот сведок во Кривичниот суд претпладнево продолжи судењето за предметот „Титаник“ на СЈО. Сведокот, началничка на одделот каде што ...
сите 48 | | | веќе видена

Осумдесет и деветгодишната Италијанка која го преживеа Аушвиц е под полициска заштита бидејќи добива околу 200 закани на ден. Лилиани Сегре, која имала 13 ...
сите 6 | | | веќе видена

next