Макфакс

Орце Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ, повикувајќи се на информации кои биле објавени во медиумите денеска изјави дека син на виш полициски советник на министерот за ...
сите 23 | | | веќе видена

Портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов денеска посочи на пет клучни економски параметри, во насока на потврда дека земјата се движи кон силна економија. ...
сите 20 | | | веќе видена

Серхио Рамос нема најдобра репутација кај дел од фудбалските фанови, кои сметаат дека се работи за „валкан“ фудбалер кој сака да ја искористи секоја шанса да ...
сите 21 | | | веќе видена

Тројца мажи по потекло од Босна и Херцеговина, биле протерани од Словенија, поради врски со радикалниот исламизам. Тие се вратиле во матичната земја, а ...
сите 5 | | | веќе видена

Пешачките патеки во градскиот парк во Скопје денеска беа претворени во атлетичарски патеки по кои децата со Даунов синдром и нивните другарчиња трчаа со цел да ...
сите 99 | | | веќе видена

Треба да направиш нешто повеќе од удирање на тениското топче за да бидеш почитуван. Тоа е пораката која контроверзниот австралиски тенисер Ник Кирјос им ја ...
сите 75 | | | веќе видена

Рјоју Кобајаши ја заврши сезоната во Светскиот куп во ски скокови на совршен стил – со рушење на рекордот на легендарната Планица и кревање на втора „Планица ...
сите 12 | | | веќе видена

Министерката без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска и министерот без ресор задолжен за регулатива за подобрување на инвестициската клима ...
сите 26 | | | веќе видена

Македонска делегација, предводена од министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски денеска во Каиро, Египет, имале работен состанок ...
сите 51 | | | веќе видена

Денеска во Србија и на Косово ќе бидат одбележани 20-те години од бомбардирањето на НАТО на Југославија. Имено, во Србија најавено е одржувањето на повеќе ...
сите 51 | | | веќе видена

За Европската Унија, бомбардирањето на Југославија во 1999 година беше стратешка грешка, смета шефот на Центарот за геополитички истражувања, „Еуроконтинент“, ...
сите 51 | | | веќе видена

СДСМ наместо да се борат против, тие се борат за криумчарење на мигранти низ Македонија. Началникот на штипската полиција сѐ уште е на таа позиција, иако е ...
сите 61 | | | веќе видена

Утре министерот за надворешни работи, Никола Димитров, ќе оствари еднодневна работна посета на Грац, Република Австрија. Како што соопшти Министерството за ...
сите 10 | | | веќе видена

next