Макфакс

Еден универзитет во холандија им понуди на своите студенти невообичаена метода на ублажување на стресот преку „гроб-медитација“. Универзитетот „Радбауд“ во ...
сите 2 | | | веќе видена

Власта е во очај и безнадежност и ризикуваат да ја прокоцка европската перспектива иако беа предупредени од нашите пријатели од ЕУ дека претстојните избори ...
сите 61 | | | веќе видена

Четворица Албанци, Беко Идризи, Беким Фидани, Илбер Бела и Фатон Иваја, кои се борат за Исламска држава (ИД), избегале од затворот во источна Сирија и повторно ...
сите 26 | | | веќе видена

Францускиот слаткар и експерт за чоколадо Патрик Роже ја прослави 30-годишнината од падот на Берлинскиот ѕид со тоа што направи и постави чоколадна реплика на ...
сите 18 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ преку презентација ги образложи одлуките кои минатата недела беа донесени во врска со ДУП Градска четврт И ...
сите 27 | | | веќе видена

Во близина на угостителски објект на регионалниот пат Валандово – Струмица, струмички полицајци во текот на утринските часови на 10. ноември пронашле седум ...
сите 154 | | | веќе видена

Германската влада постигна компромис за зголемување на пензиите за пензионерите со ниски приходи.Постигнат е договор со кој се гарантира основна пензија за ...
сите 13 | | | веќе видена

Во воздухот нема отровни супстанци, покажаа анализите на штипскиот универзитет, по истекувањето во фабриката ОХИС. Траги на метил акрилат мономер биле ...
сите 131 | | | веќе видена

Кинескиот гигант за онлајн трговија „Алибаба“ соопшти дека продажбата за време на првите девет часа на Денот на самците, која компанијата го организира секој ...
сите 30 | | | веќе видена

Во кумановската полиција во попладневните часови на 10. неоември било пријавено дека на улицата „11. Октомври“, градежни работници пронашле рачна бомба од ...
сите 154 | | | веќе видена

Непознати сторители изминатава ноќ украле девет украсни садници од јавното зеленило пред Поликлиниката „Чаир“ кои екипите на ЈП „Паркови и зеленило“ ги ...
сите 32 | | | веќе видена

next