Макфакс

Актерката Кејт Хадсон се породи пред шест месеци и по третпат стана мајка. Холивудската ѕвезда по породувањето се обиде да ја поврати својата фигура и успеа во ...
сите 12 | | | веќе видена

Истражувачите испратија беспилотни летала на небото над Хаваи за да го набљудуваат богатиот биодиверзитет во долината Калалау. Набргу сфатија дека повторно ...
сите 5 | | | веќе видена

Измамник лажел гостиварци дека ќе им најде работа во Германија, а за „услугата“ наплатил 7.700 евра. Осомничениот во текот на овој месец довел во заблуда едно ...
сите 35 | | | веќе видена

Со настап на „Молли тролли квартет“ вчеравечер во Битола почна второтo издание на „ Џез-фактори фестивал“. Главната фестивалска програма почнува вечерва со ...
сите 11 | | | веќе видена

ЈП „Комунална хигиена“ и Град Скопје на 24 април, среда, со почеток во 10 часот, почнуваат акција за чистење диви депонии. Акцијата ќе се одвива истовремено во ...
сите 33 | | | веќе видена

Револтирана мајка од Скопје на Фејсбук објави дека нејзиниот 13-годишен син добил тупаница по глава, а претходно бил навредуван на расна основа од страна на ...
сите 13 | | | веќе видена

Обвинетата началничка во МВР, Надица Николиќ, на денешното судење за масовното прислушување познато под кодното име „Таргет-Тврдина“ го испрашуваше инженерот ...
сите 50 | | | веќе видена

На популарната фејсбук-страница „Терибл мапс“ осамна карта на светот која наводно ги прикажува резултатите од анкета во која биле замолени 2.066 Американци да ...
сите 3 | | | веќе видена

Во канцеларијата на Народниoт правобранител в недела, 21 април, на денот на одржувањето на првиот круг од претседателските избори и предвремените избори за ...
сите 50 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика соопшти дека 26 април, Велики Петок, петок пред Велигден е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед во ...
сите 49 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ, Оливер Спасовски, вчера попладне учествуваше на граѓанска трибина во Неготино каде со граѓаните разговараше за повеќе актуелни теми, ...
сите 236 | | | веќе видена

Непознати лица разнеле банкомат во Загорје, а од експлозијата се треселе куќите и испукале стаклата на прозорците во околните продавници. Експлозијата се ...
сите 5 | | | веќе видена

Ексминистерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, е повикан на распит во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција во врска со настаните во ...
сите 92 | | | веќе видена

next