Макфакс

Во организација на движењето против хендикеп Полио Плус во просториите на СОУ „Кузман Јосифоски-Питу“ во Прилеп, беше организирана панел дискусија. Тема на ...
сите 155 | | | веќе видена

Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев учествуваше на трибина „Перспективите на македонската економија преку членство во ...
сите 57 | | | веќе видена

Светскиот број 1, Рафаел Надал, потврди дека нема да учествува на азиските АТП-есенски турнири во обид да закрепне од повредата на коленото што ја доби на САД ...
сите 36 | | | веќе видена

Актерката Кејти Холмс и 11 години постариот актер Џејми Фокс, конечно, ја открија својата долгогодишна врска пред јавноста, со романтичната прошетка на плажата ...
сите 4 | | | веќе видена

Грижливиот татко се потруди да обезбеди одлични услови за да се одвива непречено студирањето на неговата ќерка во Шкотска. Бидејќи се работи за индиски ...
| | веќе видена

Судењето за упадот во Собранието на 27 април минатата година е прекинато затоа што му се слоши на обвинетиот Мунир Пепиќ. Судијката Добрила Кацарска даде пауза ...
сите 176 | | | веќе видена

Заменикот-министер за одбрана на Република Македонија, Беким Максути, денеска во Домот на АРМ се обрати на Денот за високи гости на вежбата „Сеопфатен одговор ...
сите 31 | | | веќе видена

Mинистерот за транспорт и врски, Горан Сугарески, и директорот на ЈП за државни патишта, Зоран Китанов, извршија увид во реконструкцијата на oбиколницата ...
сите 37 | | | веќе видена

На продолжението на судењето за настаните од 27 април, судијката Добрила Кацарска, која го суди предметот, рече дека претседателот на судот, Иван Џолев, донел ...
сите 176 | | | веќе видена

„НЛБ банка“ денеска ја промовира новата услуга, NLB Pay мобилен паричник, која овозможува бесконтактно плаќање на продажните места преку мобилен телефон. NLB ...
сите 28 | | | веќе видена

next