Макфакс

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, и претседателот на Независниот синдикат на одбраната, Ванчо Исајов, денеска го потпишаа новиот колективен договор ...
сите 23 | | | веќе видена

Министерот за економија, Крешник Бектеши, и директорот на АД ЕСМ, Васко Ковачевски, денеска присуствуваа на презентацијата на физибилити-студијата за ски ...
сите 38 | | | веќе видена

Во изминатиот месец Инспекторатот за храна во Република Српска (РС) забранил увоз на три пратки на производи од месо во количина од над еден тон, бидејќи се ...
сите 6 | | | веќе видена

Европските награди за најдобри фестивали и годинава ги вклучија номинациите за „Д-фестивал“ и за „Таксират“ во категориите: „Д-фестивал“ за најдобар мал ...
сите 10 | | | веќе видена

Постигнат е договор за зголемување на платите на здравствените работници и соработници, почнувајќи од февруари в година. Платите на лекарите специјалисти се ...
сите 239 | | | веќе видена

Агенцијата за супервизија на осигурувањето е пред блокада во работењето, бидејќи од денеска и формално oстана без првиот човек, Климе Попоски, кому му истече ...
сите 15 | | | веќе видена

Минатата недела во натпревар од фудбалската Лига на шамоиони, португалскиот ас, Кристијано Роналдо во дресот на торински Јувентус излезе од игра при резултат ...
сите 109 | | | веќе видена

Министерот за економија, Крешник Бектеши, заедно со министерот без ресор посветен на подобрување на инвестициската клима во Северна Македонија, Хисен Џемаили и ...
сите 38 | | | веќе видена

Силен земјотрес со јачина од 5,4 степени ја погоди областа јужно од Монтелимер во југоисточна Франција, соопшти француската Централна сеизмолошка канцеларија. ...
сите 120 | | | веќе видена

Унапредување на вклученоста на граѓанските организации во секторот образование, вработување и социјална политика, беше тема на денешната средба организирана на ...
сите 23 | | | веќе видена

На 30-от Совет на Европските зелени кој се одржа од 8-10 ноември во Тампере, Финска беше усвоена итна Резолуција за отпочнување на пристапните преговори на ...
сите 37 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ повторно влегува во конфликт со меѓународните организации, како во времето на пребеганиот Никола Груевски, реагира Социјалдемократскиот сојуз на ...
сите 47 | | | веќе видена

Заради здравјето на вработените, во продавница во Велика Британија нема да се пуштаат модерни божикни хитови. Менаџерката на продавницата, Ема Годивала, смета ...
сите 3 | | | веќе видена

Центарот ЛОЈА, регионалните #Трансформатори и невладината Еко герила информираат за како што велат, вандализам, спроведен од општинските власти во Тетово за ...
сите 16 | | | веќе видена

Бензините и дизелот од ноќеска на полноќ ќе поскапат за половина и за еден денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажната цена на бензинот ...
сите 28 | | | веќе видена

next