Макфакс

Премиерот Зоран Заев и членовите на делегацијата на Владата, во рамките на Минхенската конференција за безбедност се сретнаа со косовскиот премиер, Рамуш ...
сите 55 | | | веќе видена

На конвенцијата за избор на претседателски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ во Струга, на која учествуваат 523 делегати од партијата, попладнево свои говори пред ...
сите 50 | | | веќе видена

Професорката на Правниот факултет во Скопје, Гордана Силјановска – Давкова на денешната презентација на кандидатурата пред делегатите на ВМРО-ДПМНЕ на ...
сите 174 | | | веќе видена

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој исплати 9 милиони евра за субвенции за одржување на лозови насади, ова денеска во ...
сите 64 | | | веќе видена

Државниот студентски центар организираше акција за чистење, во чии рамки беше исчистен отпадот од покривот на студентскиот дом „Кузман Јосифовски-Питу“. ,,Се ...
сите 87 | | | веќе видена

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски, денеска во Струмица, заедно со директорите на сите надлежни институции од секторот за ...
сите 64 | | | веќе видена

Денеска, за време на Минхенската безбедносна конференција, министерот за надворешни работи на Република Северна Македонија, Никола Димитров и министерот за ...
сите 15 | | | веќе видена

,,За првпат во историјата, министер од нашата држава учествува на состанок во седиштето на НАТО, заедно со колегите од земјите членки на Алијансата.Со ...
сите 31 | | | веќе видена

За да ја зголеми безбедноста, „Специјал“ го намалил рокот на траење на крофните поделени на учениците од ООУ „Димитар Миладинов“ од пет, на три дена, извести ...
сите 5 | | | веќе видена

next