Макфакс

Министерот за надворешни работи на Сојузна Република Германија, Хајко Мас, на 18 и 19 септември 2018 година, ќе престојува во официјална посета на Република ...
сите 69 | | | веќе видена

Обвинителството поведе постапка за сторено кривично дело напад на службено лице при вршење на службата од член 383, став 2, во врска со став 1 од Кривичниот ...
сите 32 | | | веќе видена

Поради недоволен број возила, ЈСП мора во сообраќај да ги пушта старите автобуси „санос“. Техничкиот директор, Васил Толевски, вели за „Макфакс“ дека поплаките ...
сите 4 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев оствари средба со Стефан Чернетиќ од Торонто, кој минатата година беше разоткриен дека лажно се претставувал како принц на Македонија и ...
сите 31 | | | веќе видена

Германската влада денес порача дека се надева на целосно закрепнување на критичарот на руските власти кој е во Берлин на лекување поради сомнеж од труење. ...
сите 13 | | | веќе видена

Денеска на електронскиот систем за јавни набавки објавен е јавниот оглас и тендерската документација за избор на универзален снабдувач со електрична енергија, ...
сите 50 | | | веќе видена

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на ЈП „Водовод и канализација“, Душко Весковски, денеска извршија увид во градежните работи за ...
сите 84 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, со градоначалничката Соња Стаменкова и претставници од УНДП денеска го отворија Дневниот центар за ...
сите 89 | | | веќе видена

Вчера напладне во селото Миладиновци, Скопско, во кругот на Јавното комунално претпријатие „Илинден“, од непознати причини се запалило паркирано товарно возило ...
сите 27 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска се сретна со Мануел Сарацин, пратеник во германскиот Бундестаг. Како што информираат од владината прес-служба, на средбата била ...
сите 69 | | | веќе видена

Министерот Оливер Спасовски на денешното отворање на Канцеларијата за превенција во рамки на Полициската станица Гази Баба рече дека тоа е уште еден доказ за ...
сите 22 | | | веќе видена

Највисокиот суд во Романија одобри денеска референдум што би можел да го промени уставот со цел експлицитно да биде наведено дека бракот е заедница помеѓу маж ...
сите 27 | | | веќе видена

next