Макфакс

Новиот гувернер на Њу Џерси Крис Кристи во своите мемоари „Let Me Finish” откри интересен факт за Доналд Трамп – зошто тој секогаш носи многу долги вратоврски. ...
сите 108 | | | веќе видена

Посетата на рускиот претседател Владимир Путин не влијае на европските интеграции на Србија, кои се надворешнополитички приоритет на земјата, оценува ...
сите 5 | | | веќе видена

Пред почетокот на денешното рочиште на судењето за насилството пред Општина Центар, ексминистерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, го праша Александар ...
сите 47 | | | веќе видена

Земјотрес од 4,1 степен според Рихтеровата скала утрово го стресе грчкиот остров Закинтос, пренесе грката новинска агенција „АНА“. Грчката агенција наведе дека ...
сите 17 | | | веќе видена

Балканскиот романтичар Жељко Самарџиќ неодамна ги изненади сите со голема промена, неговиот нов имиџ – впечатливите брада и мустаќи и очила. На 16 февруари ...
сите 10 | | | веќе видена

Од денеска, па и наредните три дена министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, ќе биде во официјална посета на најголемиот ...
сите 32 | | | веќе видена

Лионел Меси имаше две асистенции до Усман Дембеле и постигна еден гол, за Барселона со 3:0 да го победи тимот на Леванте во реваншот од осминафиналето на ...
сите 56 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по состанокот со лидерите на политичките партии коишто се дел од коалицијата „За подобра Македонија“, ја ...
сите 202 | | | веќе видена

Премиерот на Косово, Рамуш Харадинај, соопшти дека ги потврдил позициите на Приштина за време на средбата со комесарот за проширување и добрососедска политика ...
сите 58 | | | веќе видена

next