Макфакс

Коментаторот Пјер Мекгвајер од НБЦ имаше голема среќа што пакот на хокеарски меч не заврши во неговата глава откако плочката тешка околу 170 грама со голема ...
сите 12 | | | веќе видена

Прекината е соработката меѓу тренерот Ѓорѓе Чирковиќ и битолскиот ракометен клуб, Еурофарм Работник, откако стратегот побара раскин на договорот. Чирковиќ на ...
сите 45 | | | веќе видена

Двете долгоочекувани пресметки во Лигата на шампионите во вторникот не донесоа премногу возбудлив фудбал и завршија со најнепопуларниот резултат 0:0. Ливерпул ...
сите 59 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска, оствари телефонски разговор со заменик-државниот секретар на Соединетите Американски Држави, Џон Саливан. Заев во разговорот ја ...
сите 28 | | | веќе видена

Наоми Осака призна дека огромното внимание што ѝ беше посветено по фантастичниот раст на нејзината игра, но и изненадувачката разделба со тренерот Саша Баин, ...
сите 15 | | | веќе видена

На денешната владина седница е утврден и новиот текст на предлог-законот за координација на безбедносно-разузнавачката заедница во Република Северна ...
сите 49 | | | веќе видена

Владата на својата 122. седница ја усвои информацијата за подготовка на проектна апликација за студија за изводливост за изградба и развој на национална ...
сите 49 | | | веќе видена

На денешната редовна, 122. седница, Владата го разгледа и утврди новиот текст на предлог-законот за агенција за национална безбедност. Донесувањето на ...
сите 49 | | | веќе видена

Ферари има најбрз болид и на вториот ден од зимското тестирање во Барселона откако Шарл Леклер беше речиси секунда пред ривалите. Леклер продолжи каде што ...
сите 53 | | | веќе видена

Апелациониот суд в четврток на јавна седница ќе одлучува за затворските казни на бизнисменот Сеад Кочан и управителот на фирмата ,,Силекс неметали”, Василије ...
сите 9 | | | веќе видена

next