Макфакс

Денеска, потврдени се 38 нови случаи на Ковид-19, со што вкупната бројка на дијагностицирани е 2.077 лица, oздравени се 16 пациенти, а починати се 3 лица. ...
сите 475 | | | веќе видена

Пациентката, која беше тестирана на коронавирус и чиј тест беше позитивен , при повторното тестирање доби негативен резултат, јавија од задарскиот стожер и ...
сите 30 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ќе објавува информации за носители на јавни функции кои се можни сторители на кривични дела, најави техничкиот министер, ...
сите 117 | | | веќе видена

Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, вели дека ѝ натаму се работи на идентификација на лицата што учествувале на литијата во Струга и ги ...
сите 117 | | | веќе видена

Во земјата е регистрирана првата смрт на здравстветен работник како последица од коронавирусот. Станува забор за дипломираниот фармацевт Петар Мојсоски, роден ...
сите 103 | | | веќе видена

Хрватските здравствени власти забележле т.н. „корона повратник“ во Задар. Имено, една жена која веќе го прележала вирусот, повторно е позитивна на Ковид-19, ...
сите 30 | | | веќе видена

Полицијата во Хаген, Германија, бара русокоса жена, која летото 2019 година измамила маж што верувал во голема љубов. Тој на интернет се запознал со жена што ...
сите 4 | | | веќе видена

Осум дена полициската станица за обезбедување на границата во Танушевски е без струја, а два дена е без вода, алармираше денес Независниот полициски синдикат. ...
сите 117 | | | веќе видена

Групацијата на забавни и рекреативни дејности во рамки на Услужната комора при Сојуз на стопански комори на Македонија, достави четири конкретни предлози за ...
сите 88 | | | веќе видена

Независниот синдикат на полицијата побара техничкиот премиер и министерот за внатрешни работи итно да се договорат за наградата за полицајците и таа да се ...
сите 117 | | | веќе видена

Неспособноста на оваа влада излезе на виделина со справување со пандемијата на корона вирусот за последниве седум дена во Република Македонија каде што ...
сите 258 | | | веќе видена

next