Макфакс

Стево Пендаровски, кандидатот за претседател поддржан од граѓаните и од 30 политички партии, денеска ги посети и граѓаните на Лабуништа. „Се радувам што ве ...
сите 145 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател, проф. д-р Гордана Силјановска-Давкова, се сретна со граѓаните во општина Карбинци. Таа им порача дека во индустријата за ...
сите 22 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски на средба со жителите на Вевчани повика на масовен одѕив на претстојните претседателки избори. „Гласот за ...
сите 145 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски на средба со жителите на Дебарца порача дека отворените перспективи кон ЕУ и НАТО носат економски ...
сите 145 | | | веќе видена

Кандидатката за претседател Гордана Сиљановска Давкова денеска имаше средба со граѓани кои имаат различна политичка определба, кои организираа во „Јавна соба“ ...
сите 120 | | | веќе видена

Милан и неговите фудбалери Тиемуе Бакајоко и Френк Кеси беа казнети вкупно 86.000 евра за држењето на дресот на дефанзивецот на Лацио, Франческо Ачерби како ...
сите 8 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев заедно со вицепремиерот и министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски беше во посета на општина Шуто Оризари каде што ...
сите 23 | | | веќе видена

Во изминатите речиси три недели посетивме огромен број општини и населени места, со илјадници од вас разговаравме на повеќе теми, ги промовиравме придобивките ...
сите 93 | | | веќе видена

Во салата „25 мај“ во МКЦ, на 20 април (сабота), во 21 часот, ќе се одржи концертна промоција на новиот албум на Сашко Костов со наслов „Крик и прашина“. Сашко ...
сите 20 | | | веќе видена

Јувентус не смее да дозволи испаѓањето од Лигата на шампионите од Ајакс да ја расипе прославата на осмата титула во низа во Серија А ако ја освои в сабота, ...
сите 45 | | | веќе видена

Поранешен припадник на Ал каеда и на британската разузнавачка служба во интервју за унгарскиот неделник „Хетек“ рече дека многу опасни луѓе слободно шетаат ...
сите 34 | | | веќе видена

next