Макфакс

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство денеска формираше комисии за увид на настанатите штетите во регионите кои на 11. септември годинава ...
сите 69 | | | веќе видена

Во ЕУ Инфо центарот денеска претставници на младинските организации и ресорните институции имаа можност на заедничка дискусија да ги разгледаат предизвиците во ...
сите 26 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби покажувајќи фотографии на кои се гледа Антонио Милошоски како протестира во 1997 година против изучување на албанскиот јазик на ...
сите 216 | | | веќе видена

Новиот објект на Детската болница „Козле“, кој свечено беше пуштен во употреба пред две години од страна на тогашниот премиер Никола Груевски и министерот за ...
сите 17 | | | веќе видена

МЕПСО привремено ја суспендира компанијата „ЕНГ Сервис Трејд“. Компанијата од денеска до 1 ноември го губи правото да работи како снабдувач на пазарот за ...
сите 25 | | | веќе видена

Со Анекс кон договорот за изградба на патна делница Миладиновци – Штип преточен во закон, власта ќе побара од Кинезите од Sinohydro Corporation Limited, ...
сите 99 | | | веќе видена

Во 2008 година, кога ние го работевме законот за јазиците со група пратеници, СДСМ реагира и тврдеше дека законот е неуставен, а сега вицепремиерката Радмила ...
сите 216 | | | веќе видена

Делови од Балканот се зафатени со невреме кое на некои места донесе и снег. Во Хрватска и натаму во сила е црвен метеоаларм поради обилните дождови. Како што ...
сите 50 | | | веќе видена

Преку отворен и одговорен пристап во работата Владата ќе продолжи со спроведувањето на зацртаните мерки што носат економски напредок, повеќе пари кај граѓаните ...
сите 117 | | | веќе видена

Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ денеска од собраниската говорница му се заблагодари на министерот за транспорт и врски Горан Сугарески затоа што конечно пред ...
сите 99 | | | веќе видена

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Димитар Стевананџија, ги праша пратениците од владејачкото мнозинство зошто брзаат со законот за јазиците. Тој ги обвини пратениците ...
сите 216 | | | веќе видена

next