Макфакс

Средбата, која денеска требаше да се одржи меѓу претставници на СОНК и претседателот Јаким Неделков со претставници на ВМРО-ДПМНЕ и која беше потврдена од ...
сите 207 | | | веќе видена

Скопјанка на возраст од 22 години била итно пренесена во болница откако избувнал пожар во нејзиниот автомобил марка „форд фокус“. Како што информираат од МВР, ...
сите 61 | | | веќе видена

Гостиварската полиција поднесе кривична пријава против 29-годишна скопјанка во чиј ресторан во гостиварското село Неготино бил пронајден кокаин. Како што ...
сите 78 | | | веќе видена

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, денеска изјави дека НАТО секогаш бил инструмент на агресија и конфронтација, но Русија сака да соработува со алијансата. ...
сите 62 | | | веќе видена

Зоран Заев и Драги Рашковски зајдоа во криминал и корупција, па уште хеликоптери им фалат, рече на прес-конференција генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор ...
сите 32 | | | веќе видена

Сведокот Енес Али во сведочењето за случајот „Титаник” потврди дека во периодот од октомври 2012 година до април 2013 година, добил плико од надредената со ...
сите 35 | | | веќе видена

Актерката Џенифер Анистон неодамна отвори Инстаграм и таа преку ноќ стана кралица на социјалните мрежи. Во прилог на ова говори и фактот што за помалку од еден ...
сите 33 | | | веќе видена

Судот им ги отфрли сите приговори на Бојан Јовановски, Катица Јанева и Зоран Милевски и во целост го одобри обвинението за предметот „Рекет“. „Советот за ...
сите 106 | | | веќе видена

Сопругата на претседателот Стево Пендаровски, Елизабета Ѓоргиевска, заедно со сопругите на амбасадорите акредитирани во државата, и амбасадорката на Украина, ...
сите 16 | | | веќе видена

Наш заеднички приоритет е секојдневно зајакнување на финансиската стабилност на нашиот регион и затоа заеднички работиме и ќе работиме на тоа во рамки на ...
сите 62 | | | веќе видена

next