Министерството за здравство, во соработка со УНФПА и ХЕРА изготви препораки и брошура на македонски и на албански јазик за антенатална и интерпартална грижа, ...
сите 13 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски, придружуван од заменичката на претседателот на Владата задолжена за економски ...
сите 25 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека започнуваат координации со соседните земји за справување со коронавирусот. Овие подготовки имаат за цел да се донесе ...
сите 41 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски денеска оствари средба со членовите на Државната изборна комисија, која следува по вчерашната одржана лидерска средба во Кабинетот на ...
сите 798 | | | веќе видена

Претседателот на Влада на Република Северна Македонија Оливер Спасовски денеска изврши увид во изградбата на експресниот пат Штип-Радовиш (I-фаза од клучка ...
сите 61 | | | веќе видена

Претседателката на Инспекцискиот Совет, Магдалена Филиповска-Грашкоска на денешната редовна прес-конференција информираше за инспекциските надзори направени од ...
сите 36 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска одржа работен состанок со претставници од Занаетчиската комора на Северна Македонија. На состанокот занаетчиите ...
сите 461 | | | веќе видена

После јавното објавување на стари службени е-маил адреси и лозинки на министерствата за финансии и економија, Владата на Република Северна Македонија ја ...
сите 26 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Велес до Основен суд Велес денеска поднесе предлози за издавање казнен налог против 11 лица кои сториле кривично дело – ...
сите 297 | | | веќе видена

Денешното соопштение на Конфедерацијата на слободни синдикати-КСС, се однесува на неколку теми поврзани со вработените во јавната администрација, кои не се ...
сите 31 | | | веќе видена

Врз основа на член 58 став (1) од Законот за заштита на населението од заразни болести („Службен весник на Република Македонија“ бр.66/04, 139/08, 99/09, ...
сите 24 | | | веќе видена

Заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и одбранбениот аташе на Норвешка Егил Далтвеит го потпишаа Протоколот за ...
сите 32 | | | веќе видена

Предлози за издавање казнени налози поднесе Основното јавно обвинителство Дебар за две лица, обвинети за кривично дело – Непостапување според здравствените ...
сите 358 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека денеска почна таргетираниот скрининг на одредени критични категории на пациенти за КОВИД-19. „Од денеска почнува ...
сите 90 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија на денешната 51-ва седница го усвои Планот за намалување на рестриктивните мерки за спречување на ширење на ...
сите 533 | | | веќе видена

next