Во земјава надмината бројката од 3.000 зразени лица од новиот коронавирус. Вчера беа регистрирани 111 нови случаи на Ковид-19, биле направени 854 тестирања. ...
сите 56 | | | веќе видена

Платфрмата domasiedoma.gov.mk и pushimenevend.gov.mk преку која ќе се реализира мерката за ваучери за домашен туризам на Министерството за економија ќе биде ...
сите 87 | | | веќе видена

Раководителката на Инспекциски надзор, Мери Проја Продановска, денес во Охрид ги соопшти наодите на инспекциските служби при зајакнатите контроли на ...
сите 79 | | | веќе видена

На 61-вата седница Владата ја разгледа информацијата за активностите на Министерството за внатрешни работи и на инспекциските служби за контролите и ...
сите 65 | | | веќе видена

На 12 општини им се доделени грант-средства од 60.895.919 денари преку Проектот за подобрување на општински услуги (МСИП), кој го спроведува Министерството за ...
сите 5 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, на денешната прес-конференција информираше за најновата состојба со коронавирусот КОВИД - 19 во земјата. Тој, истакна ...
сите 294 | | | веќе видена

„Пандемијата Ковид-19 го направи пристапот до веродостојни информации поважен од кога било- потенцирајќи ја виталната важност на борба против дезинформациите ...
сите 53 | | | веќе видена

Од вчера попладне Охрид е полн со гости. Во најголемиот македонски туристички центар допатуваа граѓани од целата држава кои на охридското крајбрежје поседуваат ...
сите 13 | | | веќе видена

next