За натамошниот тек на рестриктивните мерки ќе се разговара денеска на состанок на главниот кризен штаб и нивното олабавување и нормализирањето на состојбата ќе ...
сите 577 | | | веќе видена

Во изминатото деноноќие направени се 184 тестирања во рамките на скринингот во градинките и сите се негативни, соопшти Министерството за здравство. Од нив, 112 ...
сите 70 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија на денешната 53-та седница донесе заклучок да достави предлог до Претседателот на Република Северна Македонија со ...
сите 13 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски денеска учествуваше на вонредниот самит на Централно европската иницијатива посветена ...
сите 129 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, денеска во Атина оствари средба со министерот за здравство на Република Грција, Василис Кикилиас на која разменија ...
сите 192 | | | веќе видена

Почна седницата на Советот за безбедност, на која се разговара за евентуално трето продолжување на вонредната состојба поради коронакризата. Предлогот за трето ...
сите 61 | | | веќе видена

Лицата избрани носители на јавни функции, вработени во Владата и министерствата, државјани на Република Северна Македонија при излегување од државата поради ...
сите 26 | | | веќе видена

next