Претседателот Стево Пендаровски во Братислава ќе учествува на глобалниот безбедносен форум „Глобсек 2020“ каде што ќе има обраќање на тема „Западен Балкан по ...
сите 211 | | | веќе видена

Дванаесет години бев во затвор и останав без дом, на улица – вака 48 годишниот Камбер Бајрамов започна да ја раскажува неговата тажна приказна. Има здравствен ...
сите 4 | | | веќе видена

Потребни се резултати од реформите за да се зацврсти европската перспектива – со оваа порака, еврокомесарот за соседска политика и проширување, Оливер Вархеји ...
сите 45 | | | веќе видена

Рекордни бројки на новозаразени со коронавирус во Русија. Во едно деноноќие регистрирани над 11 илјади случаи, oд нив околу 4.000 се во Москва. Расте бројот на ...
сите 414 | | | веќе видена

next