Северна Македонија во последните три години реши сериозно да заврти нови страници во својата историја. Излеговме од длабока политичка криза и ги возобновивме ...
сите 127 | | | веќе видена

Не постојат услови за прифаќање на иницијативата на судијата д-р Осман Кадриу за поведување постапка по службена должност за оценување на уставноста и ...
сите 86 | | | веќе видена

Ударот на пандемијата што не завршува во здравствениот систем, доаѓа во системот на социјална заштита. Затоа мерките со кои се помага на ранливите граѓани и ...
сите 165 | | | веќе видена

Заменичката на престедателот на Владата задолжена за економски прашања Мила Царовска, заменик министерот за труд и социјална политика Ѓонул Бајрактар и ...
сите 6 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска на прес-конференција во Владата информираше за реализација на мерките и Програмите на Министерството за ...
сите 34 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров го прими во проштална средба, амбасадорот на Сојузна Република Германија во земјава, Томас Герберих, соопшти ...
сите 14 | | | веќе видена

„Аплауз за здравствените работници! Посветено се грижат за своите пациенти. Во првите редови против КОВИД-19“, напиша Филипче на својот Фејсбук профил и објави ...
сите 17 | | | веќе видена

Враќањето на животот во нормала ќе се одвива постепено и внимателно. За да помогнеме во следниот период сите ќе мора задолжително да ги почитуваме трите ...
сите 12 | | | веќе видена

Ми претставува огромно задоволство да ја информирам јавноста дека на вчерашната седница на Владата на Република Северна Македонија беа усвоени иницијативите на ...
сите 21 | | | веќе видена

Од новиот коронавирус досега во светот се излекувале 1.242.432 лица, а се намалува и бројот на заболени кои се критична состојба, кој сега изнесува два отсто. ...
сите 374 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Велес до Основниот суд Велес денеска поднесе предлози за издавање на казнени налози за 5 лица кои за време на продолжениот ...
сите 154 | | | веќе видена

next