Оперативно- координативниот штаб за насилствата на 27-ми април бил сместен на осмиот кат во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ, сведочеше осудениот Александар ...
сите 22 | | | веќе видена

Наместо политизација, одржување на професионализмот во редовите на Министерството за внатрешни работи – апелираат професорите по безбедност. По низата ...
сите 2 | | | веќе видена

Текот на временските услови за последните неколку месеци навестува дека одгледувачите на пчелни семејства ќе имаат уште една во континуитет турбулентна година. ...
сите 4 | | | веќе видена

Невреме проследено со грмежи синоќа во два наврата го погоди главниот град на Република Србија Белград. Улиците биле целосно поплавени поради силното невреме ...
сите 221 | | | веќе видена

Од објавувањето на јавните повици за доделување субвенции за набавка на велосипеди и електрични тротинети, во Град Скопје до денеска се поднесени 2.774 барања ...
сите 27 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, на вчерашната прес-конференција потенцираше дека целиот овој изминат период имаме еден отворен и транспарентен однос, со ...
сите 236 | | | веќе видена

Пандемијата на коронавирусот и мерките преземени за нејзино сузбивање, ќе доведат во 2020 година до најголем пад на светската економија, односно глобалниот ...
сите 86 | | | веќе видена

Тројца позитивни на Ковид- 19 во Подрачната единица на Фондот за пензиско и еден во Фондот за здравствено осигурување има до денес во Штип. Вработените во Фонд ...
сите 409 | | | веќе видена

next