Неодамна одржаниот референдум и политичката состојба во Македонија, меѓу главните теми на состанокот на министрите за надворешни работи на Европската унија во ...
сите 16 | | | веќе видена

Од денеска почнува грејната сезона. Граѓаните и правните субјекти во Скопје кои се поврзани на централниот систем на топлинска енергија, ќе почнат да добиваат ...
сите 12 | | | веќе видена

Пратениците од власта и опозицијата со спротиставени позиции пред денешната пленарна седница на која ќе се разгледува владиниот предлог за пристапување кон ...
сите 8 | | | веќе видена

Меѓу двете понудени опции на референдумот, граѓаните се определија за „Македонија бојкотира“, за да победи македонското име – велат од движењето „Бојкотирам“. ...
сите 5 | | | веќе видена

Државната изборна комисија се откажа од надоместоците за референдумскиот процес. Тоа го предвиде во новиот правилник што ги изгласаа едногласно членовите на ...
сите 15 | | | веќе видена

Четири општини, Чаир, Центар, Битола и Охрид потпишаа договори со Министерството за економија за ревитализација на излозите на вкупно 160 дуќани во старите ...
сите 10 | | | веќе видена

„Киненова“ е фестивал кој се занимава со филмска уметност , а не со верска и со национална омраза. Се оградуваме од каков било контекст кој е надвор и различен ...
сите 9 | | | веќе видена

Дипломирал на Правниот факултет, сега работи во семејната фирма. Видот му е оштетен, но 25-годишниот Тоше не се предава. Стои исправено пред предизвиците што ...
сите 37 | | | веќе видена

Се зголемува бројот на бездомни лица кои бараат помош во пунктот во Момин Поток. Најчести причини поради кои овие лица станале бездомници е банкрот на одредени ...
сите 4 | | | веќе видена

На 18-ти и 19-ти октомври почнуваат пристапните разговори за членство на Македонија во НАТО Алијансата. Во Брисел ќе отпатува делегација од земјава предводена ...
сите 61 | | | веќе видена

next