Заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска, заедно со вицепремиерот за европски прашања и национален координатор за ...
сите 116 | | | веќе видена

Делегација од Кабинетот на Претседателот на Република Северна Македонија, предводена од генералниот секретар Миле Бошњаковски и во состав Билјана Радева, ...
сите 194 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасовски денеска имаше средба со амбасадорката на Република Хрватска во земјава, Нивес Тигањ, на која било истакната исклучително добрата ...
сите 116 | | | веќе видена

Универзитетската клиника за психијатрија по повод Светската недела за подигнување на свесноста за ментално здравје (18-22 мај) ја потенцираат важноста за ...
сите 23 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска имал телефонски разговор со Албин Курти, вршител на должноста премиер на Република ...
сите 56 | | | веќе видена

До септември годинава се очекува да биде подготвена новата дигитална платформа која ќе им помогне на домашните индустриски комапнии да освојуваат нови пазари. ...
сите 360 | | | веќе видена

МКЦ информира дека од денеска почнува со музичка програма во соработка со Кино Шишка од Љубљана. Концертите ќе се реализираат онлајн, а публиката ќе може да ги ...
сите 9 | | | веќе видена

Вкупно триесет и девет основни и средни училишта влегоа во финалната селекција на јавниот повик „Предизвик за млади истражувачи 3" на Фонд за иновации и ...
сите 31 | | | веќе видена

Оваа онлајн конференција се одржува во време на глобалната пандемија на Ковид-19, која јас мислам не само што не треба да нè дефокусира од адресирањето на ...
сите 13 | | | веќе видена

Институтот за трансфузиона медицина, денеска пушти во употреба нов клеточен сепаратор за плазмаферза. Овој апарат, институтот го набави од сопствени средства и ...
сите 44 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе предлози за издавање казнени налози против 23 лица за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи ...
сите 143 | | | веќе видена

next