Ги добивме одговорите од сите три институции, од Комисијата за заразни болести, Државната изборна комисија и ОБСЕ/ОДИХР, кои не информираат дека очекуваат ...
сите 798 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција, информираше за состојбата со пациентите заболени со КОВИД-19 вирусот во нашата земја. ...
сите 217 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека денеска се демонтираат шаторите од мобилната болница која беше поставена како надополнување на капацитетите на ...
сите 258 | | | веќе видена

Патниците од странските земји, кои влегуваат на територијата на Северна Македонија, по завршување на временскиот период од 21 ден или 14 дена во задолжителен ...
сите 122 | | | веќе видена

Коронавирусот многу веројатно ќе има и втор бран покажуваат сите досегашни студии, но и искуства од други епидемии. За него се подготвуваме согласно ...
сите 217 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство-Штип, денеска до Основниот суд во Штип поднесе предлози за издавање казнени налози против шест лица. ...
сите 130 | | | веќе видена

Ексклузивни изданија на делата на Петре М. Андреевски, илустрирани од неговата внука Воскресија Андреевска, излегоа од печат во издание на „Арс Либрис“, дел од ...
сите 14 | | | веќе видена

Република Северна Македонија годинава е најдобра во регионот во однос на препораките на Европска комисија од Програмата за економски реформи, за периодот од ...
сите 91 | | | веќе видена

next