Министерството за здравство информира дека денеска Комисијата за заразни болести одржа состанок на кој е разгледана можноста за олеснување на досегашните мерки ...
сите 228 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија на денешната 50-та седница го задолжи Министерството за внатрешни работи, веднаш да го испита случајот со одржувањето ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, на денешната прес-конференција информираше дека се регистрирани 20 оздравени пациенти, во Скопје - 1, Куманово - 9, ...
сите 384 | | | веќе видена

На состанок на Комисијата за заразни болести утрово е предложено полицискиот час викендов да трае од 19 навечер до 5 часот наутро. Предлогот е доставен до ...
сите 554 | | | веќе видена

Од тоа што ќе покажат резултатите од денешните тестирања, дали ќе има помал или поголем број новодијагностицирани заразрени со коронавирусот ќе зависи ...
сите 554 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Струга отвори предмет по објавување на снимките и фотографиите на социјалните мрежи, а во врска со масовното присуство на граѓани ...
сите 159 | | | веќе видена

ЈЗУ Институт за белодробни заболувања кај децата – Козле во Скопје денеска доби тунел за дезинфекција, донација од Сојузот на стопански комори на Македонија. ...
сите 4 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски денеска изврши увид во изградба на станбена зграда во Пробиштип, наменета за ...
сите 52 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија најостро го осудува организирањето на настанот во Струга поттикнат за одбележување на верски празник, како и ...
сите 81 | | | веќе видена

Директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска, на денешната прес-конференција ги соопшти резултатите од одзивот на владините мерки од економските ...
сите 233 | | | веќе видена

Универзитетската клиника за пулмологија и алергологија со соопштение се заблагодари за донацијата на „УВ Гард“ за дезинфекција на површини и воздух од вируси и ...
сите 24 | | | веќе видена

Институт за физикална медицина и рехабилитација - Скопје изработи прирачник со корисни совети за респираторна гимнастика во време на пандемија со Ковид-19. ...
сите 5 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика во соработка со Мисијата на ОБСЕ во Скопје, подготви кампања за превенција и заштита од семејно насилство во ...
сите 24 | | | веќе видена

next