Владата на својата вчерашна, 52-ра седница, ја донесе Уредбата со законска сила за изменување и дополнување, односно за ребаланс на Буџетот на Република ...
сите 41 | | | веќе видена

И покрај тоа што словенечката Влада прогласи крај на епидемијата со корона вирусот, заштитните мерки остануваат во сила, а повеќе објекти се уште немаат ...
сите 96 | | | веќе видена

Владината прес служба соопшти дека денеска со почеток во 12:30 часот, Владата на Република Северна Македонија ќе одржи седница. За заклучоците од седницата, ...
сите 16 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи (УЈП) го достави и второто известување до Генералниот секретаријат на Владата за одобрени и прифатени барања за финансиска поддршка. ...
сите 97 | | | веќе видена

Во Кабинетот на Претседателот „Вила Водно“ утре со почеток во 13:30 часот ќе се одржи седница на Советот за безбедност на Република Северна Македонија. На ...
сите 211 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски, се сретна со Васил Стерјовски, пратеник во Собранието на Република Албанија и ...
сите 27 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше дека на барање на претседателот на државата Стево Пендаровски, а како резултат ...
сите 77 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести изработи Протокол за целокупниот изборен процес од предизборните активности до денот на гласањето. Задолжително ќе биде носењето ...
сите 140 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски ја откажува посетата на Рим и Ватикан по повод чествувањето на Св. Кирил и Методиј на 24 Мај поради состојбата со Ковид-19, ...
сите 5 | | | веќе видена

next