Според податоците од неделниот извештај на Институтот за јавно здравје за периодот од 4 до 10 јануари, вкупно 13.022 материјали се тестирани во лабораториите ...
сите 446 | | | веќе видена

Власта веднаш да го повлече законот за попис од Собранието и да се постигне општествен и политички консензус, бара ВМРО-ДПМНЕ. Ако не се случи тоа, лидерот на ...
сите 163 | | | веќе видена

Ќе го задржи ли Судскиот совет кредибилитетот да врши прочистување во судството, ако еден член од ова тело е под обвинение за криминал? Министерот за правда ...
сите 56 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 23 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 315 лица сомнителни и ...
сите 197 | | | веќе видена

Отворањето на пристапните преговори на Северна Македонија со ЕУ треба да се случи и се надевам дека ќе успееме да го постигнеме тоа оваа година. Нема друга ...
сите 85 | | | веќе видена

Англискиот бактериолог, имунолог и интернист др. Едвард Бах на почетокот на дваесеттиот век, незадоволен од конвенционалната медицина која третирала органи и ...
сите 2 | | | веќе видена

Републикански конгресмени ја блокираа резолуцијата во Претставничкиот дом со која се повикува потпретседателот Мајк Пенс да се повика на 25-от амандман и да ...
сите 502 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата Османи утре ќе оствари работна посета на Грција, на покана на својот домаќин, грчкиот министер за надворешни работи Николаос Дендиас. На ...
сите 136 | | | веќе видена

next