Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, министерот за надворешни работи Никола Димитров, министерот без ресор задолжен за ...
сите 28 | | | веќе видена

Во инклузивен и транспарентен процес Владата на Република Северна Македонија со одлука за распределба на финансиски средства обезбеди финансиска поддршка на ...
сите 27 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Струга поднесе предлог за издавање казнен налог против 2 физички лица и 2 правни лица од Лабуништа за кривично дело – ...
сите 122 | | | веќе видена

Две години од потпишувањето на Преспанскиот договор. Во малото населено место Нивици, шефот на македонската дипломатија Никола Димитров и поранешниот грчки ...
сите 91 | | | веќе видена

И вториот ден од уписите течи со максимално почитување на протоколите за заштита, но и со фактот дека во однос на минатите години, во Битола има над стотина ...
сите 21 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши на прес-конференција во Владата информираше дека е објавен Јавниот повик за финансиска поддршка за зајакнување на ...
сите 42 | | | веќе видена

Бројот на новозаболени од коронавирусот во државава и покрај апелите за почитување на мерките за заштита, и натаму е висок. Вчера беа регистрирани нови 134 ...
сите 790 | | | веќе видена

Во Поликлиниката на секундарно ниво „Железара“ во изминатите две години се реализирани бројни инвестиции за набавка на нова медицинска опрема и реконструкција ...
сите 15 | | | веќе видена

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска денеска и утре ќе учествува на состанокот на министри за одбрана на Алијансата, кој заради глобалната пандемија, по ...
сите 60 | | | веќе видена

Министерството за финансии во соработка со Меѓународниот републиканскиот институт (ИРИ), УСАИД, како и со поддршка на Министерството за здравство и Владата, ...
сите 53 | | | веќе видена

next