Немам намера да поднесам оставка ако опозицијата продолжи да ги блокира суштинските закони за повисоки плати и пензии. На 10 дена до формирањето на техничката ...
сите 239 | | | веќе видена

Откако го напуштил затворот, животот го однел пред нов предизвик. Останал на улица, но надеж не изгубил. Таир Даут, за скромен надоместок во пунктот во Момин ...
сите 23 | | | веќе видена

Во скопскиот Кривичен суд, рочиште за случајот „Рекет“. Сведочеше адвокатот Сашко Бошков, кој рече дека првообвинетиот Бојан Јовановски- Боки 13 барал два ...
сите 214 | | | веќе видена

Премиерот Заев изјави нема да поднесе оставка на трети јануари ако опозицијата продолжи да ги блокира законите во Собранието. Сепак, Заев уверува дека не сака ...
сите 252 | | | веќе видена

Најмалку 120 куќи се уништени во пожар во Валпараизо, Чиле. Властите евакуираа голем дел од населението, а како превентивна мерка е запрено снабдувањето со ...
сите 6 | | | веќе видена

Премиерот Заев, во писмо до бискупот скопски и апостолски егзарх Киро Стојанов, нему и на верниците од католичката вероисповед им го честиташе големиот ...
сите 80 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски упати честитка до сите христијански верници кои го прославуваат Божик според Грегоријанскиот календар. „Посакувам денот на ...
сите 80 | | | веќе видена

next